Kuldne Mask 2018: Võlur Oz

Autor: Lyman Frank Baum
Lavastaja: Jevgeni Karpov, Kirill Sjomin

Teater-stuudio 'Väike draamateater', Peterburi

Lava- ja kostüümikunstnik Andrei Sevbo
Koreograaf Natalja Ljapina
Grimmikunstnik Julia Kosova
Valguskunstnik Kirill Grigorjan
Helirežissöör Marina Šeinman
Laulude autorid Olga Albanova, Aleksandr Beloussov
Etenduses kasutatud muusika: Michael Jackson, The Doors, Radiohead, Tom Waits

Näitlejad Veera Tran, Tatjana Rjabokon, Sergei Umanov, Andrei Bodrenikov, Daniil Šiganov/Jevgeni Karpov, Tatjana Kolganova/Maria Semjonova, Helga Filippova, Kirill Sjomin/Vadim Skvirski, Olga Albanova, Aleksandr Beloussov

See on üllatav näitemäng, mis on täis ootamatusi. On ootamatud kostüümid, lavalised imed ja trikid, ootamatud näitlejad, naljaka ja õudse virtuoosid, kes on äkitselt saanud oma käsutusse niivõrd delikaatse materjali. Ootamatu on ka etenduse muusikaline pool, mis lõpuks ometi laseb täies mahus kõlada Olga Albanova vokaalsel andel, mis senini on jõudnud vaatajateni vaid mõnedel üksikutel klubilistel esinemistel. "Võlur Oz" avaneb uuesti nii tegijatele kui tegelastele, muutes seejuures igaüht neist paremaks.

See on vallatu muinasjutt sõprusest, milles kartmatu Dorothy läheb mööda kollastest tellistest laotud teed koos Hernehirmutise, Plekkmehe ja argpüksis Lõviga; kohtume samuti võluritega – hea ja kurjaga, salapärase Oziga ja täiesti uskumatu Lendava Ahviga. Tegevust saadavad muusikud nii originaalse elava muusikaga kui ka kaveritega, mis on tehtud Sergei Umanovi luuletustele. See kõik on väga ebatavaline ja vahva, teravmeelne ja naljakas. Siin lastega mõistujuttu ei aeta, selge see, neile pakutakse võimalust mõelda selle üle, et udu sarnaneb auruga, et iga elusolend unistab südamest, et inimesed ajavad sageli taga unistusi, mis siis, et tegelikkus – mis on parem ja armsam – on tegelikult siinsamas, nina ees.

Etendus on mõeldud lastele alates 6. eluaastast kindlasti koos vanematega, samuti aga kõigile neile, kelles laps veel elab.

""Väike Draamateater" üritab leida tasakaalu "täiskasvanuliku" ja "lapseliku" vahel. Pole vaja sentimentaalitseda ega ka märkusi lugeda. Olga Albanova ja Aleskandr Beloussovi muusikaline saade, mis tekitab rütmi, loob atmosfääri ja usaldusliku intonatsiooni – selle tunnevad täiskasvanud ära. Originaalsed tekstid, mis on loodud maailmakuulsatele hittidele – neid mõistavad ka lapsed".
                        
"Peterburgski teatralnõi žurnal"


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman