Kuldne Mask 2017: Kaasaegne kontsert / Mittekaasaegne kontsert

Teater: Vene Teater

Vene Teater esitleb festivali Kuldne Mask raames teatrit Juuliansambel (Viktor Rõžakovi kursus).

2012. aastal võttis Rõžakov Moskva Kunstiteatri stuudios juhendada oma kursuse. Tema tudengitest sai meeskond, mis on teinud seitse lavastust ja andnud nendega külalisetendusi Venemaal ja Euroopas. Nad on osalenud rahvusvahelisel Platonovi festivalil Voronežis, festivalil "Noor MHAT Kubanis", XVI rahvusvahelisel teatrifestivalil Raduga / Vikerkaar, festivalil "Ideaalne standard" Pariisis, andnud külalisetendusi Budapesti Rahvusteatris.

10. oktoobril 19.00 "Mittekaasaegne kontsert"
"Mittekaasaegne kontsert" on kontserdižanris dokumentaallavastus vanadusest. Väga noored inimesed üritavad proovida „vanadust“ enda nahal. Esimesel kursusel said Viktor Rõžakovi õpilased Moskva Kunstiteatri stuudios (praegune Juuliansambel) ülesande tutvuda väga eaka võõraga ning proovida teda uurida ja maksimaalselt mõista. Töövahendid: intervjuud ja vaatlus, tähelepanu ja küsimused. Kontserti valmistati ette peaaegu kolm aastat. Ettevalmistuses osalesid noored ja kogemustega dramaturgid ja juhendajad, Kunstiteatri näitlejad ja pedagoogid.

11. oktoobril kell 19.00 "Kaasaegne kontsert"
Mis oleks, kui prooviks jutustada kogu XX sajandi ajalugu lausumata sõnu, jutustamata lugusid, etendamata stseene? Mis oleks, kui prooviks seda "esitada"? "Kaasaegne kontsert" on lavastus-sümfoonia maailma kõige märgilisematest muusikahittidest. Iga kümnend sünnitab uue stiili, iga tõsisem poliitiline mullistus sünnitab protesti, protest sünnitab subkultuuri, mis loob uue muusika. Muusika on kõige tundlikum ja tundelisem teadmine oma ajast ja inimesest. Muusika kui ajastudokument. Me alustame XX sajandi teisest kümnendist ja ärkame XXI sajandi teisel kümnendil, kuuleme kogu maailma rütmides, intonatsioonides ja meloodiates läinud ja käesolevat aega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman