Kui seda metsa ees ei oleks

Autor: Nagibin, Lennuk, Neuhaus, Toyat
Lavastaja: Eili Neuhaus
Esietendus 21. juulil 2015 Kukruse polaarmõisa ballisaalis

Lavastaja Eili Neuhaus
Kunstinik Irina Marjapuu
Dramaturg Urmas Lennuk
Näidend on inspireeritud Juri Nagibini, Henri Toyati ja Tšaikovski loomingust.

Osades Ülle Lichtfeldt, Eduard Salmistu, Madis Mäeorg, Margareth Villers

Paruness von Meck ootab parasjagu kirja suurelt heliloojalt Tśaikovskilt, kui tema mõisa saabub kaupmees Zgutov.Kaupmees tahaks osta parunessi metsa, aga paruness ei saa ju ometi laskuda labasesse äritehingusse, kui kohe - kohe on saabumas kiri suurelt heliloojalt endalt.

Päevast saab õhtu, õhtust hommik ja hommikust nädal ... Aga mida ei tule, on kiri.

Kaupmehe ja parunessi kohtumistesse sekkub parunessi poeg Volodja, kes muutub omamoodi sillaks Tśaikovski kirja ja metsamüügi vahel.Tragikoomikat lisab kõigi kolme suhetesse tõsiasi, et nii paruness, kui tema poeg on Tśaikovskist omal kombel sisse võetud, samal ajal kui kaupmehe muusika-alased teadmised piirduvad vaid balalaika eristamisega praepannist.

Pisut tśehhovlikus  armastusloos leidub nii koomikat, suuri tundeid, inimlikke igatsusi kui ka traagilist valu. Ja muidugi – hästi palju muusikat.

Lavastus  on tegijatepoolne sügav kummardus kuulsale vene heliloojale Pjotor Tśaikovskile.Tema loominguline põlemine,  pidev otsingulisus,  vastuolud reaalsusega ja meeletu armastus muusika ja loomise vastu –  on inspireeriv ja tunnetatav  ka läbi aegade.

Mõisateatri "Projekt"  truppi kuuluvad põhitöökohana Rakvere teatris töötavad inimesed.Lavastaja Eili Neuhaus on vabakutseline lavastaja aastast 1998. Eesti Lavastajateliidu liige. Margareth Villers õpib Rakvere Gümnaasiumi 11. klassis. Ta on lõpetanud Rakvere Muusikakooli klaveri eriala Kaarel ja Toivo Peäske õpilasena.

Etenduse kestus koos vaheajaga 2,5 hTäppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman