KorFest 2016: Elupilt + Vastutuul

Autor: Elo Unt; Tiina Ollesk, Tatjana Romanova

"Elupilt"

Koreograaf Elo Unt
Tantsivad II kursuse õpilased Kirsi Mari Lepik, Ilona Vapper, Kristin Tagam, Helin Jürman, Laura Lõhmus, Carolin Ligi, Häldi Kasak, Katre Sabbal
Muusikaseaded ja esitus Kristel Laas

Enamasti, kui räägitakse eesti rahvakultuurist või pärimusest, tuleb juttu rohkem raskustest ja orjapõlvest. Lavastusega "Elupilt" püüame vaatajani tuua vastupidiselt valule ja vaevale hoopis lusti ja rõõmu. Ka rahvarõiva triibuseelik võib tekitada elevust ja edevust. Mõni rahvakomme või laulumäng annab suurepärase võimaluse veeta aega heade kaaslastega. Noortele on ikka meeldinud lustida ja etenduses ongi see elava muusika saatel lubatud.

Elo Unt on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna aastal 2002. Aastatel 2003-2014 töötas ta Eesti Tantsuagentuuris tantsukooli põhiõpetaja ja koreograafina. Elo on loonud hulganisti lühinumbreid ja tantsulavastusi. Ta on olnud tantsutrupp Twister trupijuht ja revüüteater Starlight Cabaret trupijuht, koreograaf ning repetiitor. 

"Vastutuul"

Koreograafid Tiina Ollesk ja Tatjana Romanova
Tantsijad Aneta VartsAllar ValgeJana HríbikováJulia TsizovaJustina Voveryte,Kerstin VnukovaLiise-Marie ValgiMaarja Eliisabet RoosaluMarta Jamsja
Muusika CracajacPlastikmanShigeto

Lavastuse "Vastutuul" idee lähtub lummava sari kangaste värvidest, tekstuurist ja mustrite mängust. Kangaste voolavuse ja elujaatavuse maagia on inspireerinud looma koreograafilisi liikumismustreid ja kujundeid.
Nimetus "Vastutuul" viitab ka suurematele jõupingutusele edasiliikumisel - põhjamaise elu jahedus ja värvivaesus võib vahel tekitada tunde, et ükskõik kui hästi või mõttekalt minna, on tuul alati vastu.

Tiina Ollesk ja Tatjana Romanova on Fine5 Tantsuteatri koreograafid ja tantsijad. Tiina on TLÜ koreograafia õppekava kaasaegse tantsukunsti dotsent ja tema huvisfääriks on somaatiliste liikumispõhimõtete integreerimine koreograafiasse ning treeningmetoodikatesse. Tatjana on TLÜ koreograafa magister ja Mait Agu nimelise tantsustipendiumi laureaat. Hetkel osab ta aktiivselt tantsijana ja treeningtundide juhendajana.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman