Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal

Teater: Eesti Noorsooteater
Autor: Mark Haddon, Sander Pukk
Lavastaja: Sander Pukk
Esietendus 8. märtsil 2015 NUKU teatri väikeses saalis

dramatiseerija SIMON STEVENS
tõlkija TÕNN LAMP
kunstnik ANNIKA LINDEMANN
helilooja ja -kujundaja URMAS LATTIKAS
valguskujundaja RENE LIIVAMÄGI

mängivad MIRKO RAJAS, ANTI KOBIN, MART MÜÜRISEPP, RIHO ROSBERG, LEE TREI, KAISA SELDE, SANDRA LANGE, LIIVIKA HANSTIN

„Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ on eluline detektiivilugu, mida mängitakse ülimenukalt Londonis West Endis ja New Yorgis Broadwayl. Tuntud inglise kirjaniku Mark Haddoni noorteromaanil põhinev näitemäng räägib autistlike kalduvustega 15-aastasest poisist – erilisest ja eraklikust Christopherist, kes näeb maailma teisiti kui meie.

„Selle loo peamine sõnum on endale truuks jäämine ja usk iseendasse. Nii saab igast raskusest üle,“ kirjeldab lavastaja Sander Pukk. Sündmustik saab alguse koera surmajuhtumist, omamoodi mõrvamüsteeriumist, mida Christopher uurima asub. Ta ei ole aga tavaline teismeline, sest põeb üht autismi vormi – Aspergeri sündroomi. Ta teab väga palju matemaatikast ja loogikast, kuid väga vähe inimestest ja eriti nende tunnetest. Ta armastab nimekirju, seaduspärasid ja tõde, vihkab kollast ja pruuni värvi, ega taha, et teda puudutataks. Christopheri maailm on olnud seni väga piiratud ja otsus koera surma uurida toob talle kaasa ootamatuid tagajärgi – põhjaliku süvenemise oma perekonna loosse ja iseendasse ning ka koera mõistatus saab lahenduse.

Peaosatäitja Mirko Rajas sõnab, et Christopheri rolli loomisel on üheks põnevaimaks osaks noormehe erilise maailmatunnetusega kohandumine. „Loodan, et vaataja saalis kohandub etenduse ajal Christopheri järgi ning hakkab tema kaudu nägema suhteid ja käitumismalle, perekonnastruktuure värskema pilguga,“ sõnab näitleja.

NUKU teatri lavastuse kunstnik on Annika Lindemann, kes sõnab, et lavakujundus elab ja liigub tempoka looga pidevalt kaasa. „Selles loos on palju erinevaid paiku, kuhu peategelane satub. Tihti märgistavad meie loos uut kohta konkreetsed tegelased. Lavakujundus on seega minimalistlik, aga funktsionaalne,“ kirjeldab Lindemann. Lavastuses on oluline osa videoprojektsioonil ja valgusel.

„Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ on mõeldud koolinoortele alates 12. eluaastast.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2019
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman