Kass ennustab tulevikku inimesest paremini

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Oksana Titova ja Indrek Kangro
Lavastaja: Oksana Titova ja Indrek Kangro
tantsulavastus
Esietendus 26. septembril 2008 Kanuti Gildi SAALis

"Uuel aastal hakkab saatus sind ja mind ja kõiki teisi hästi kohtlema ja viimaks ometi tuleb õnn meie õuele. Eks ole nii?" Giacomo Leopardi

Olete te mõelnud tulevikust? Vaadake ringi ja te näete, et teistelgi on parandamatu vajadus oma elu kontrollida ja tulevikku ette teada. Püüavad teda ennustada, temasse panustada, teda vältida. Igaüks omamoodi. Mis on see jõud, mis tõukab inimest olevikust edasi? Tulevik on fantaasia. Hoopis teisest materjalist kui olevik. Viimane tundub aga nii ajutine, et jääb lihtsalt kahe silma vahele.

Oksana Titova on lõpetanud Tallinna Balletikooli ja TLÜ koreograafia osakonna. Hetkel töötab nii Rahvusooperi Estonia tantsijana kui ka vabakutselise koreograafina. Koos Taavet Janseniga loodud lavastus "The Last Hairy" pälvis tunnustust nii Eestis, Inglismaal kui ka Moskvas. 2006. aastal esietendus Kanuti Gildi SAALis koostöös Juhan Ulfsakiga lavastus "Roots". 2007. aastal Rahvusooper Estonias esietendunud lavastuse "Hamlet" eest pälvis ta Eesti aasta parima tansulavastuse auhinna.
Indrek Kangro on õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat ja graafilist disaini. Töötab vabakutselise fotograafi ja filmilavastajana ning reklaamiagentuuris. 2007 a. valmis ETV tellimusel dokumentaalfilm "Ihust ja Hingest". Praeguseks valmis ka teine film Eesti lugude sarjast "Professionaalne Amatöör".
Päär Pärenson on vabakutseline tantsija, koreograaf ja näitleja, keda seob Oksana Titovaga koostöö mitmete lavastuste juures. Tuntud ka kui J.O.C. DEF Räädu Massive'ist.

idee, lavastus ja kujundus: Oksana Titova ja Indrek Kangro
dramaturg: Laur Kaunissaare
laval: Päär Pärenson, Indrek Kangro ja Oksana Titova
tehniline teostus: Revo Koplus
kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
toetajad: Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Kultuurkapital
kestus: 50'
pilet: 70/120.-


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman