Kõrts

Autor: Andrus Kivirähk, Contra, Jan Rahman
Lavastaja: Ain Mäeots

Sel suvel mängitakse 8 korda Tartus Hansahoovi Teatris (Aleksandri 46) etendust "Kõrts", autoriteks Andrus Kivirähk, Contra ning Jan Rahman, lavastajaks Ain Mäeots.
Hansahoovi Teatri tänavuses suvelavastuses kohtuvad ühel sumedal suveõhtul ühes Eesti kõrtsis kaks veidrat meest ja üks veel veidram naine...
Ain Mäeots:"Kõrts, baar, bubi, ööklubi, puhvet, restoran... Need on kohad, mida tavaliselt ei peeta "tõsisteks" paikadeks. Ja tihti õigusega. Sinna minnakse meelt lahutama, lõõgastuma, ehk ka veidi koerust tegema või lihtsalt kaklema ... Kui paljude inimeste saatusi, riikide ja rahvaste saatusi on paika pandud justnimelt kõrtsi väikse toa suletud uste taga? Paljud eestlased on arvatavasti olemas selle tõttu, et nende vanemate teed ristusid kõrtsis. Ja samas pole enam olemas tänu kõrtsis toimunule...
Kindel on see, et kõrtsis saab tihti nalja. Kui ise nalja ei tee, siis keegi teine kindlasti teeb. Või on keegi naljatagi naljakas. Naer, kohati homeeriline, kuid kindlasti läbi pisarate, on märksõnaks selles suvelavastuses."

Sama seltskond, kellel oli rõõm ja au tuua publikuni menukas suvelavastus "Sõit", on uuel aastal endale esitanud uue väljakutse, mis on ühtemoodi uus nii Eesti kui ka teadaolevalt Euroopa teatrimaastikul. Kolm Eesti andekat kirjanikku/humoristi kirjutavad kolmele Eesti paremale näitlejale spetsiaalsed monoloogid, mis tüki käigus arenevad üheks terviklikuks ja vaimukaks näidendiks.
Autorid: Andrus Kivirähk / Jan Rahman / Contra
Lavastaja: Ain Mäeots
Osades: Jan Uuspõld, Merle Jääger, Raivo E. Tamm


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman