Jean-Paul Marat' tagakiusamine ja tapmine Charentoni varjupaiga näitetrupi ettekandes härra de Sade'i juhtimisel

Teater: Cabaret Rhizome
Autor: Peter Weiss
Lavastaja: Grupitöö, juhendajad Petter Raudsepp ja Kati Kivitar
sõnalavastus
Esietendus 13. aprill 2009 Viru Inn veekeskuses

Tegemist on saksa autori Peter Weissi 1964. aastal kirjutatud näidendiga, mille tegevus liigub Charentoni varjupaiga hoolealuste poolt esitatavat lavastust pidi, kus mitmehäälse tegelaste koori moodustavad individualistist ja sadistist markii de Sade, paranoiline revolutsiooniliider Jean-Paul Marat oma laulatamata abikaasa Simonne Evrard’iga, erotomaanist žirondiin Duperret, märtrist neitsi Corday ning verine vasakradikaal Jaques Roux. Varjupaiga elanikud esitavad oma loometegevust hoolkandeasutuse pesuruumis, mida seekordses käsitluses märgib leitud mängupaik – hotelli Viru Inn veekeskuse bassein.

See on mitmekihiline ja praegusel ajal vägagi aktuaalseks osutuv lugu inimese vastutusest vabaduse ees. Suure Prantsuse revolutsiooni ikooniliste sündmuste ja inimeste individuaalsete patoloogiate taustal näeme, kuidas loosungite ja lauluga saavutatud vabadusele järgneb paratamatu kriis. Ühiskonnas, kus puudub vabaduse ja demokraatia kogemus, vallandab see kriis eelarvamuslikke, omakasupüüdlikke ja mässulisi meeleolusid – individuaalsete huvide liitmisel ühiskondlike taotlustega tekivad sügavad sisulised vastuolud. Kui võim kuulub rahvale, siis kellele ta kuulub? Kes vastutab? Võtteks "teater teatris", satub küsimärgi alla mõistete revolutsioon-innovatsioon-kopulatsioon kolmainsus, mille tänaseid tähendusi ja suhteid lavastus mänguks vormida võtab.

Lavastust mängitakse hotelli Viru Inn veekeskuses, aadressil Viru tn 8, Tallinn.
Lavastus sündis grupitööna, juhendajateks õppejõud Peeter Raudsepp ja lavastaja Kati Kivitar.

Tegevad on VII lennu näitlejatudengid: Anatoli Tafitśuk, Marilyn Jurman, Karl Kena, Rauno Kaibiainen, Johannes Veski, Maarius Pärn, Taavi Lepik ja Natali Lohk.
Lisaks VII lennu diplomandidele aitavad laval ja lava taga kaasa Peeter Raudsepp, Peeter Rästas (Rakvere Teater), Veljo Reinik (Endla teater), Eve Ormisson (EKA), Päär Pärenson, Joonas Parve ja Kati Kivitar.

Piletid (150 kr) saadaval Piletilevis ja enne etenduse algus kohapeal.Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman