Jõulumõõk

Autor: Loone Ots
Esietendus 29. novembril 2021 Palmse mõisa kõrtsis

Lavastaja Jaanus Nuutre
Osades Amanda Hermiine Künnapas, Märten Männiste, Miika Pihlak ja Kristjan Arunurm
Laulud on seadnud Ago Niglas

Teater Nuutrum koostöös Palmse mõisaga muudab novembri lõpust Palmse mõisa Jõulumaaks. Jõulumaal on lastel lõbus, sest saab vaadata õpetlikku jõuluetendust, meisterdamistuba, kus valmib tore jõulumeene ja sooja suutäiega mõisa kõrtsis. Lisaks on võimalik nunnutada mõisaloomi!
 
Palmse mõisa aidas toimetab vana teener Toapapa. Tema noor sõber Vidri Rein tuleb kuulama uusi jutte maarahva kangelasest Kalevipojast. Toapapa on mõisaproualt Vidri Reinule kingituse palunud – ühe vana katkise saksa kuue.

Üleval mõisas igavlevad Amalie ja Väike-Carl. Toaseinal ripub nende onu, kuulsa kindrali mõõk. Veelgi põnevam on lukus uks, mille taha lapsi ei lubata. Igavusest hiilivad lapsed aida poole ja tutvuvad Vidri Reinuga. Poiss räägib, et maarahva kuulsa kangelase Kalevipoja mõõk on ammu kaotsis. Lapsed meelitavad Vidri Reinu mõisasaali – ehk on kadunud mõõk just seal seinale naelutatud? Algab põnev mäng, kus kumbki pool räägib enda muistenditest, aga ka jõulukommetest. Mõõk satub seinalt Vidri Reinu pihku. Ja just siis astub sisse hiiglavuntsidega kindral Pahlen …

Lõbus ning õpetlik lugu suunab vaatajaid mõtlema rahvaste erinevuste ja sarnasuste üle, õpetab häid kombeid ja – kõige tähtsam! – seda, et aus mees ei pea ennast ega oma rahvast kunagi häbenema.
Haaravat tegevust ilmestavad vahvad laulud.
 
Etenduse kestus 50 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman