Haigemaja

Autor: Jan Rahman
Lavastaja: Tarmo Tagamets
sõnalavastus
25. juulil kell 20 vana Võru haigla hoovis

Võru Linnateatri suvelavastus „Haigemaja“ etendub juuli lõpus ja augusti alguses kuuel korral vana Võru haigla hoovis. Jan Rahmani poolt kirjutatud humoorikas lugu on fiktsioon nõukogudeaja haiglaelu argipäevast, mida toetab vana haiglahoone visuaalselt nii oma keskkonna kui ka miljööga. Pärimuslikult elustub vana haigemaja võrulaste mäludes uskumatult erksalt. Kuna tegemist on Võrumaa haiglaga on igal võrumaalasel vana haiglaga seoses rääkida oma lugu. „Minu lapsed on seal sündinud, mina olen ise ka seal sündinud, minu vanemad…” jne on esimesed reaktsioonid, mida enamus võrukaid kohe pajatama hakkab.

Näidendi autor Jan Rahman: "Valu- ja naerupisarad käivad tihtipeale käsikäes. Millegipärast on nii, et kõige naljakamad seigad inimese elus juhtuvad haiglas. Haigla on koht, kus saavad kokku kõige erinevamate elualade esindajad, inimesed, kes muus elus kokku saama ei kipu. Ning eri kultuuri- ja keeletaustaga inimeste kokkusaamine on nagu aku pluss- ja miinusklemmi kokkusaamine – õhus on sädemeid, võib käia ka ehmatav pauk.
Kuigi näidendis on tähtis osa nostalgial ja mälestustel, ei ole tegu siiski vaid mälestuste äratamisega. Ka tegelaste aluseks võib olla võetud mõni reaalselt olnud isik, kuid näidendi tegelased on siiski omaette väljamõeldud tegelased. Lugu peaks mõjuma ennekõike ajatuna ja üldinimlikuna. Ja veel: see polegi klassikaline lugu alguse, keskpaiga ja lõpuga. Siin on koos palju väikseid lugusid, mida ühendavad koht ja läbivad tegelased."

Autor: Jan Rahman
Idee autor ja produtsent: Heiki Kelp
Lavastaja: Tarmo Tagamets
Muusikaline assistent: Silja Otsar
Kostüümid, butafooria: Narcissa Samm
Lavakeskonna loomine: Andres Jukk
Heli: Madis Eiche
Trükiste kujundus: Marika Vaher
Turundus ja kaasprodutsent: Kätlin Hoop

Mängivad: Marje Metsur, Heli Teidla, Silvi Jansons, Maive Käos, Gertrud Kinna, Kait Kall (Von Krahli Teater), Madis Mäeorg (Von Krahli Teater), Martin Liira, Tarmo Tagamets, Siim Sareal, Jüri Kaver ning Võru Draamastuudio VI noored.

Lavastusega „Haigemaja“ tähistatakse ühtlasi Võru Haigla 185. aastapäeva.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2012
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman