Hõimud

Teater: Eesti Draamateater
Autor: Nina Raine
Lavastaja: Priit Pedajas
sõnalavastus
Esietendus 21. septembril 2014 väikses saalis

Kunstnik Riina Degtjarenko
Osades Tõnu Oja, Kaie Mihkelson, Piret Krumm, Tiit Sukk, Pääru Oja, Marta Laan.

Billy sündis kurdina, kuuljate pere kolmanda lapsena. Tema vanematel on omapärane arusaam, et kurti last tuleb kasvatada nii nagu teisigi ehk siis tema kurtusest mitte välja tehes. Billy õppis hiilgavalt huultelt lugema, kuid mitte viipekeelt kasutama. Aga füüsiline kurtus ja kuulmine on kommunikatsioonist vaid üks ja võib-olla mitte peamine osa, kuulmine ja kuulamine ja ära kuulamine ja kuulda võtmine on erinevad asjad. Nii ka Billy peres, kus üksteisega rääkimise asemel kõlavad pigem edevad monoloogid. Kus suhtlemine seisneb pigem võitluses ja esinemises kui mõistmise ja omaksvõtu püüus. Kus võib-olla kurt Billy on ainus, kes tegelikult kuulab. Billy oskab nii oma perele kui ka oma kurtusele uue pilguga vaadata pärast kohtumist naisega, kes vastupidiselt talle endale on sündinud kurtide vanemate kuulja lapsena, kuid on aegamööda kuulmist kaotamas. Billy leiab kurtide kogukonnas kuuluvustunde, mida kodu ei pakkunud.

„Hõimud“ räägib inimlikust kontaktist: mõned ei kuule teisi oma füüsilise puude tõttu, kuid mõned emotsionaalse kurtuse tõttu, sest nad ei oska kedagi teist ära kuulata.

Näidendi autor Nina Raine on rääkinud näidendi sünniloost, et ta nägi dokumentaalfilmi kurdist paarist, kes ootas last ja lootis, et see laps sünnib samuti kurdina. Pere on nagu hõim, mis tahab oma väärtusi, uskumusi ja keelt lastele edasi anda.

Näidend esietendus esmakordselt 2010. aastal Londonis Royal Court Theatre’s.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2014
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman