Grand Pavlova gala

tantsulavastus

2012. aasta  septembris, oktoobris ja novembris esitleb vene balletikunsti suur staar  -   Marinskii Teatri priimabaleriin Uljana Lopatkina  -  koos teiste vene balletitähtededega silmapaistvat gala-kontserti „PALVLOVA GALA“, mis on pühendatud  maailma  balletiajaloo kõige kuulsamale vene baleriinile – ANNA PAVLOVALE. Lopatkinat nimetatakse õigustatult „jumalikuks“, sest ta on kahtlematult kaasaja üks silmapaistvamaid baleriine kogu maailmas.  Külalisetendusi antakse Venemaal, Ukrainas, Eestis ja Lätis - kokku 22 linna suurimates ooperiteatrites ja kontserdisaalides.
 
Maailmas on vähe lavatähti, kes oleks suutnud juba eluajal saavutada nii fantastilist kuulsust nagu Anna Pavlova, kes on muutunud kogu maailmas vene klassikalise balleti ikooniks. Suur gala saab teoks tänu Uljana Lopatkinale, kes omakorda on muutunud  kaasaegse vene balleti  ülemaailmseks ikooniks.

Balletigala on pühendatud tantsugeeniusele Anna Pavlovale, keda peeti  möödunud sajandi alguses  maailma kõige virtuoossemaks baleriiniks  ja keda ka tänapäeval nimetatakse  XX sajandi  üheks parimaks tantsijatariks. Ajaga pole Pavlova kuulsusesära kadunud, vaid seda on aina lisandunud.

Legendaarne vene baleriin Anna Pavlova sündis Peterburis 31. jaanuaril 1881. aastal. 1899. aastal võeti ta vastu Marinskii teatritruppi, kus ta sai varsti teiseks solistiks ja seejärel juba esitantsijatariks.  Marinskii teatri laval tantsis Pavlova balletiklassika kõiki olulisemaid rolle:  peaosa  „Vaarao tütres“,  Kitri «Don Quijote´s“, Aurora „Uinuvas kaunitaris“,  Medora  „Korsaaris“. Pavlova lemmikrolliks kujunes aga paljude aastate vältel Giselle.  Just koostöös Pavlovaga saavutas  ballettmeistrei Marius Petipa oma loomingulise täiuse ja kõrgpunkti. Peterburi kuulus baleriin esines sageli solistina ka Moskva Suure Teatri laval.

Anna Pavlova osales kõigil Sergei Djagilevi korraldatud „Vene sessoonidel“ Pariisis. Just  neil külalisesinemistel  saavutas ta maailmakuulsuse. Ta tantsis ballettides „Armida paviljon“, „Sülfiid“ ja „Kleopatra“, aga  ka ballettides „Chopiniana“ ja „Egiptuse ööd“. Kui helilooja Saint-Saens nägi Pavlovat tantsimas oma miniatuuri „Luik“, siis palus ta baleriinilt kohtumist, et öelda: „Madam, tänu teile sain ma aru, et olen kirjutanud suurepärase muusika.“

Suhteliselt lühike  balletinumber  „Surev luik“  muutus justkui Pavlova  tantsuliseks visiitkaardiks.  Kaasaegsete sõnul tantsis ta seda numbrit nii hingestatult, et see mõjus lausa ebamaisena.

 „PAVLOVA GALA“ programmis on balletirepertuaari absoluutsed śedöövrid, mida  Anna Pavlova omal ajal tantsis  ja mis on ammu muutunud maailma balletivaramu klassikaks. Neid numbreid esitatakse suure eduga kogu maailma kuulsaimatel  balletilavadel: Grand Opera (Pariis), Covent Garden (London), La Scala (Milaano), Marinskii teater (Sankt-Peterburg), Suur Teater (Moskva).

Pavlovale pühendatud galaõhtul  tantsivad koos Uljana Lopatkinaga „VENE BALLETI TÄHED“. Nende ühisnimeks võiks olla  -  vene balleti Dream Team. Esinevad nii Sankt- Peterburi Marinskii ja Mihhailovskii teatri solistid kui ka Moskva Suure Teatri ja Riia Rahvusballeti parimad tantsijad. Nad kogunevad spetsiaalselt  kokku just selleks, et austada  XX sajandi ühe suurima baleriini – ANNA PAVLOVA – mälestust.
Kahtlemata saab sellest balletituurist ajalooline tähtsündmus mitte üksnes vene tantsuelus, vaid kogu kultuurielus.

Pileti hinnad vahemikus 25 € kuni 75 € (vastavalt istekohale).Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman