Georg

Teater: Muusikaliteater
Autor: Urmas Vadi
Lavastaja: Andrus Vaarik
muusikal
Esietendus 18. novembril 2005

Muusikaline juht ja dirigent: Erki Pehk (RO Estonia)
Koreograaf: Jüri Nael
Dekoratsioonikunstnik: Ain Nurmela
Kostüümikunstnik: Gerly Tinn
Valguskunstnik: Margus Vaigur (Endla)

Nimiosas: Marko Matvere.
Teistes osades: Ülle Lichtfeldt, Marika Vaarik, Liisi Koikson, Egon Nuter, Anne Paluver, Raivo Rüütel, Raivo Trass, Terje Pennie, Ines Aru, Helene Vannari, Kaire Vilgats jpt

Lavastuses kasutatakse V. Ojakääru, R. Valgre, G. Podelski, W.A. Mozarti, I. Kàlmàni, I. Dunajevski, G. Sviridovi, M. Tariverdievi jpt. heliloojate laule.

Lavastus põhineb legendaarse Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa elul. Muusikal tähistab ühtlasi ka 85 aasta möödumist Georg Otsa sünnist 21. märtsil ning meenutab tema 30. surmaaastapäeva 5. septembril 2005. a.

Eesti kõigi aegade kuulsaima laulja Georg Otsa säravad, unustamatud ja kirglikud laulud on põimitud elulooseikadega kokku panoraamseks vaatemänguks, kus vaataja rändab koos oma lemmikuga läbi aastakümnete. Tempokas ja kaasahaaravas lavastuses vastandub Georg Otsa lihtsus ja siirus tolleaegse nõukogude korra plakatlikkusele ja julmusele. Kuid kas Georg Ots suutis jääda lõpuni ausaks?

Libreto autor Urmas Vadi:
"Me ei tegele dokumentalistikaga, KGB nimekirju ega endiseid kommusid või muidu hulle ei paljasta, see ei huvita mind. Tegemist on ikkagi fantaasiaga, mis on küll tõukunud sellest ajast ning Georg Otsa elust ja loomingust, ja need, kes sel ajal elasid või kel on mingitki ettekujutust, tunnevad kindlasti nii mõndagi ära.

Ent tõukumine Georg Otsast on läinud piisavalt kaugele, et saaks öelda: jah, see oli Georg Ots. See ei ole külmutatud Georg Otsa ülessulatamine, vaid sümbioos Otsa meeletute austajate nägemusest ja Georgist, nagu ta võis oma hinges olla. Aga seda, kes ta oma hinges oli, me ei tea. Võib ainult arvata, et ta oli ehk siiras, aus ja üksildane."


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman