Carmen

Teater: Vanemuine
Autor: Georges Bizet
Lavastaja: Giorgio Madia
muusikalavastus
22. aprill 2015 Vanemuise suures majas

Sensuaalsus, kirg ja saatuslik armastus - Georges Bizet' maailmakuulus ooper! 

Muusikajuht ja dirigent Paul Mägi 
Dirigent Erki Pehk 
Lavastaja-koreograaf Giorgio Madia (Itaalia) 
Kunstnik Maarja Meeru 
Videokunstnik Mikk-Mait Kivi (Von Krahli teater) 

Osades Aleksandra Kovalevitš (Ooperiteater Helikon, Moskva), Boldizsár László (Ungari) või Rafael Alvarez (Tšehhi), Janis Apeinis (Läti Rahvusooper) või Jevgeni Chrebtov (Leedu Rahvusooper), Diana Higbee (Prantsusmaa) või Elina Shimkus (Läti Rahvusooper), Märt Jakobson, Pirjo Jonas, Karmen Puis, Taavi Tampuu, Simo Breede, Rasmus Kull, Jaan Willem Sibul, Dina Sõritsa või Triinu Heinsoo jt. 
Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor, balletitrupp, Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased ja Tartu Poistekoor 


Liivakarva toonides amfiteater õhkub Sevilla kuumust, meelas mustlaskaunitar keerleb asuursiniste flamenkokleitide hiigelsleppide keskel, don José hääle saatel võiks surra. 

Anne Prommik, ajaleht Sirp 

Vanemuise uus „Carmen“ on oma välise mastaapsuse juures ühtviisi edukalt lüüriline, dramaatiline ja sensuaalne; see hoidub targalt moraalsetest hinnangutest, teenides mitte eetikat, vaid lugu ning andes vastuse asemel publikule etenduselt koduteele kaasa küsimuse: kas Carmen on ohver või kahjur või koguni mõlemat? 
Alvar Loog, ajaleht Postimees 

Olen uhke ja õnnelik, et saan Vanemuises niisugust „Carmenit“ vaadata. See on esimene „Carmen“ mu elus, mida ma sellise naudinguga olen vaadanud. Millised koorid, milline täpsus! /…/ Ma oleksin seda „Carmenit“ nautinud liikumise ja visuaalse külje pärast ka siis, kui ei oleks olnud muusikapiuksugi. Ja millised meisterlikud lauljad! Minu meelest ületab lavastuse tase nii kujunduse kui ka häälte poolest kõvasti seda, mis Mezzo kanalis näha on. 

Evald Kampus, Vanemuise selts 

Ooper valmis 1875. aastal ja põhineb Prosper Mérimée samanimelisel jutustusel. Esietendusel vilistati ooper välja ja kriitikud andsid sellele ühiselt hävitava hinnangu. Tänaseks on „Carmenist“ saanud Georges Bizet’ tuntuim teos ja see kuulub maailmas enim lavastatud ooperite hulka. 

Prantsuse keeles, eesti- ja inglisekeelsete tiitritega. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman