Cargo Sofia-Tallinn

Teater: Rakvere Teater

Baltoscandal 2008 esitleb.

Nõukogude Liidu aegadel varustasid
kaugsõiduautojuhid Ida-Euroopat teksade ja pornoajakirjadega ning Lääne-Euroopat Bulgaaria tee ja Poola juurviljadega. Laienenud Euroopa Liidus on selle kunagise prestiižse ameti pidajatest saanud autotranspordi nomaadid: nad ei ela küll telkides, kuid neil pole ka veel Internetti; nad töötavad ja elavad vähem kui 6 ruutmeetrisel pinnal ning nende selja taga on 40 tonni kaupa.

Stefan Kaegi (Šveits), Jörg Karrenbaueri (Saksamaa) ning trupi Rimini Protokoll lavastus „Cargo Sofia-Tallinn” annab vaatajatele kahe tunni jooksul võimaluse nende tänapäeva nomaadide elust osa saada. Lavastuse peategelasteks on kaks Bulgaaria kaugsõiduautojuhti - Nedyalko Nedyalkov ja Vento Borisov - ning nende kaubaveoauto, mille furgoon on ümber ehitatud vaatesaaliks. Juba rohkem kui kaks aastat veab see kooslus mööda maailma ringi oma kaupa - lugusid kaugsõiduautojuhtide elust.
Tallinnas annavad maantekauboid kaheksa inglise-vene-eestikeelset etendust, mille käigus on publikul võimalik oma kodulinna näha hoopis uue rakursi alt - nad viiakse kaugsõiduautojuhtide lemmikkohtadesse, maanteäärsetesse puhkepaikadesse, kõrvalteedele, kaubaladudesse ja mujalegi.

Etendused toimuvad 4., 5., 6., 7., 8. 10., 11., 12. märtsil. Auto stardib õhtuti kell 19.00 Balti jaamast Go Hotel Shnelli eest.

Piletid hinnaga 200.- ja 170.- (õpilased, tudengid ja pensionärid) on alates 4. veebruarist müügil Piletimaailma müügipunktides üle Eesti.
NB! Igale etendusele mahub vaid 45 vaatajat!

CARGO SOFIA - TALLINN
idee ja lavastus: Stefan Kaegi (Šveits)
lavastus Tallinnas: Jörg Karrenbauer (Saksamaa)
autojuhid: Ventzislav Borissov ja Nedyalko Nedyalkov (Bulgaaria)
video: Vladimir Miller
heli: Simon Begemann
produtsent: Anne Schulz ja Rimini Protokoll (Saksamaa)
Produtsendid: Hebbel am Ufer Berlin ja Goethe-Institut Sofia. Kaasprodutsendid Theater Basel, PACT Zollverein Essen, Le-Maillon Strasbourg ja THEOREM (association supported by the Culture 2000 program of the European Union)
Toetajad: Stability Pact for South Eastern Europe, sponsored by Germany; Pro Helvetia, Swiss Cultural Foundation; Bundeszentrale für politische Bildung ja Forum Goethe-Institut.
Lavastuse etendusi Tallinnas toetavad: Eesti Kultuurkapital, Go Hotel Shnelli, Tallinna linn, Pro Helvetia, Saksa Kultuuriinstituut / Goethe Instituut.
Täname: Tallinna Sadam, Coverland, Scania Eesti


vaata ka www.baltoscandal.ee

Liitu maantekauboidega!Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman