CPPM Manifestal: Suurem kui elu

Teater: ULM (Uue Loomingu Maja)
Autor: Liisa Saaremäel
Esitendus 4. juunil 2021 Paljassaare garaažilinnakus aadressil Laevastiku 5

"Tiny Home Production presents: Suurem kui elu"

Lavastaja Liisa Saaremäel 
Kunstnik Emer Värk 
Dramaturg Maria Arusoo 
Helikunstnik Hendrik Kaljujärv 
Valguskunstnik Mikk-Mait Kivi 
Kostüümikunstnik Helina Risti 
Etendajad Christopher Rajaveer, Aleksander Eelmaa, Anatoli Tafitšuk, Liisa Saaremäel  

tilluke 

kaduvväike

taandatud 

miniatuurne 

Tilluke pole lihtsalt väike. 

See on vähendatud. beebi

Tilluke oma karjuval pisendatud kujul 

toob silme ette harjumuspärase kontuurid.

Tillukesed ruumid: lubavad hoiustada asju ilma süstematiseerimata – kuur, auto pagasiruum, garaaž, alumised sahtlid, kindalaegas, meigikott, voodialune, rahakoti salajased alad, ranits, taskud, koolikapid, keldrid ja mõnikord terve kodu. Süstematiseerimata asjade keskel on soe ja mõnus. Tillukesed ruumid on nagu vulkaanid hoidmas end tagasi. Vähetähtis, tagajärgedeta, pole kõneväärt, kah asi.

"Tiny Home Production presents: Suurem kui elu" on kohaspetsiifiline rännaklavastus Paljassaare Garaažiühistu territooriumil. Hiiglaslikus nimetute tänavate võrgustikus seisavad 1300 garaažiboksi oma kirevate katustega lähestikku üksteise kõrval nagu linn linnas. Ühelt poolt funktsionaalne ruum ja teisalt ruum, mis kannab endas võimalust end vabalt väljendada, on garaaž väga intiimne ruumiline portree inimesest, kes seal tegutseb. Uurides kasinate ruumide fantaasiat ärgitavat mõju garaažla muutumatult argises keskkonnas, balansseerib lavastus tavaelu teatraalsuse ja etenduskunsti argisuse piirialal. 

Pealtnäha homogeenne garaažilinnak on aegruum, kus iga minevik kohtub enda tulevikuga, kus unistused kas visatakse välja, pannakse riiulile või lammutatakse laiali ja pannakse kokku uuteks avaldusteks lootusest – tillukesest tundest. Tilluke tunne: kui hakkad armastama, sest ta valis su välja. Kui su elu kulminatsiooniks on hetk, mil sind joosti pikali ja hiljem avastasid end õnnelikust suhtest. Tillukestele tunnetele andumine võimaldab suurepärast elu. tühipaljas, mis sest mainida.

Lavastus "Tiny Home Production presents: Suurem kui elu" on Uue Loomingu Maja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasproduktsioon.

Piletid on müügil Fientas

Liisa Saaremäel (1992) on Eesti etenduskunstnik. Pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lõpetamist näitlejana liitus ta Eesti Draamateatriga, kus ta töötas aastatel 2016-2020. Praegu õpib ta EMTA kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) magistriprogrammis. Liisat on alati paelunud erinevate kunstiliikide põimimine oma loomingusse. Teda huvitab  ühiskondlik kooseksisteerimine indiviidi vaatenurgast. "Tiny Home Production presents" (2020) on koondpealkiri lavastustele, milles kunstnikku huvitab kompresseeritud ruum nii ruumiliselt kui metafooriliselt. Neis töödes mängib autor teadlikult kapitalistlikku väärtussüsteemi kuulumise ja naiskunstniku narratiiviga. "Mind inspireerib see, mis mind limiteerib," ütleb ta. Liisa osales hiljuti Peader Kirki ja Simona Gonella lavastuses "KUHU MINEK" (CPPM, Kanuti Gildi Saal, Elektron.live) ja helirännak-lavastuses "Kõndides koos üksinda" koostöös Helgard Haugi ja Imanuel Schipperiga (Rimini Protokoll). Teda on tunnustatud Kristallkingakese auhinnaga (2017) ja Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja nominatsiooniga Juta osatäitmise eest lavastuses "Kas kalad magavad?" (2019, VAT teater).


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2021
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman