Birgitta Festival 18': Plácido Domingo "Operalia" staarid

Ooperigala

Solistid:
Marina Costa-Jackson (sopran, Itaalia-USA)
Kai Rüütel (metsosopran, erikülaline)
Stefan Pop (tenor, Rumeenia)
Edward Parks (bariton, USA)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Risto Joost

Kavas Puccini, Verdi, Bizet aariad ja ansamblid tuntud ooperitest

On superstaare, kes säravad vaid iseendale ja publikule, kuid on üksikuid, erandlikke, kes mõtlevad peale kunstilise kvaliteedi ja esteetilise naudingu ka valdkonna tulevikule. 1990. aastal sündis Plácido Domingo juhtimisel noorte ooperitähtede konkurss "Operalia", kus sõelutakse igal aastal välja tulevikutalente kogu maailmast. "Operaliast" on tuule tiibadesse saanud Joseph Calleja ja Giuseppe Filianoti, aga ka Elizabeth Futral või Inva Mula. Domingo aristokraatlik ja samal ajal südamlik tundestiil on andnud sellele konkursile oma ainukordse aura. Birgitta Festivalil on suur au esitleda "Operalia" viimaste aastate paremikku Pirita kloostri iidsete müüride vahel, ERSO ja dirigent Risto Joostiga. See on ajalooline hetk.

2017. aastal Maria Callase noore debütandi preemia pälvinud Marina Costa-Jackson, Itaalias kasvanud ameerika sopran, ühendab endas vahemere temperamendi ja sulavalt meloodilise tämbri. Costa-Jacksoni senine karjäär on viinud ta Pariisi Ooperi, New Yorgi Metropolitani Ooperimaja ja Wales’i Ooperi lavale.

Baritoni Edward Parksi kuulsus algas otse ooperielu epitsentris: ta debüteeris New Yorgi Metropolitani Ooperiteatris. Teda hinnatakse üle maailma eeskätt pearollide eest Puccini, Mozarti ja Verdi teostes, kuid 2017. aastal mängis ta Santa Fe Ooperis lavale tulnud Mason Bates’i ooperis ka Apple’i asutajat Steve Jobsi.

Rumeenlasest tenor Stefan Pop tegi oma rahvusvahelise debüüdi Rooma Ooperis ning edaspidi on ta esinenud nii Viini Riigiooperis kui ka Londoni Kuninglikus Ooperimajas, Moskva Suures Ooperis ja Pariisi Bastille’ Ooperis. Tema jõuline, kuid tundlik hääl on ta teinud tuntuks ka muusikateatri nautijate hulgas mitmel pool Aasias.

Erikülalisena astub "Operalia" tähtede kõrval lavale metsosopran Kai Rüütel, kes pärast Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli, Haagi kuninglikku konservatooriumi ja Hollandi riiklikku ooperiakadeemiat ning tänu sellele järgnenud edukale karjäärile on kujunenud eesti ooperilauljate hulgas absoluutseks esinumbriks. Pikalt on Rüütli loometee olnud seotud legendaarse Londoni Kuningliku Ooperimajaga, kuid tema imeline hääl on kõlanud ka kuulsatel lavadel Madridis ja Barcelonas, Antwerpenis ja Viinis.

Kontserdi pikkus umbes 2h (ühe 30 min vaheajaga)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2018
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman