WhiteWash

Teater: Vaba Lava
Autor: Jarmo Reha, Laur Kaunissaare
Esietendus 3. juulil 2020 Rakvere Tsentrumis festivalil Baltoscandal

Idee autor, lavastaja ja esitaja Jarmo Reha
Helilooja Markus Robam
Valgus- ja videokunstnikud Mikk-Mait Kivi, Sasha Mirson 
Valguslahenduse ideed Emer Värk
Kunstnik Madlen Hirtentreu
Tekstide autor ja dramaturg Laur Kaunissaare
Lavastuse assistendid Tuuli Raadik, Kätlin Kukebal
Produtsent Eneli Järs

Identiteedil on palju kihte, aga on kiht, millest ei pääse, ka siis mitte, kui see on sotsiaalne konstruktsioon. Oma subjektiivse sisetundega, mis ei mahu ühegi sildi alla, oled oma nahas ikka üksi, olgu ümber nii palju valgust kui tahes.

Bulgaaria analüütik Ivan Krastev on öelnud, et "lääne" ja "ida" suhe on nagu jäljendaja ja tema ideaali suhe. Kas "ida" ainus võimalus on olla "lääne" sohipoeg – same, same, but different? Ja kui mängu tuleb rassiküsimus, nahaküsimus, aga tulgu pealegi, – kas whitewash on "ida" ainus võimalus? Valge nahk, valge mask? Kuhu minna, kui oled valge, aga mõned valged on valgemad kui teised? Eks ikka sinna, kust oleme tulnud – pimedusse, tühjusesse. "WhiteWash" on performatiivne sööst identiteetide mutiauku.

Jarmo Reha on vabakutseline lavastaja, näitleja ja etenduskunstnik, kes ennist kuulus Teater NO99 truppi. Vabakutselisena on Reha alustanud pikemaaegset koostööd Belgias resideeruva lavastajaga Armel Roussel – nende ühisest koostööst on sündinud rahvusvaheline lavastus "Elagu elu, mis põletab rinda" (2019) ning tulemas on ka "Ether/After" (2021) ja "Walzc" (2022), kus Reha osaleb kaaslavastaja ja näitlejana.

Eestis on Reha töötanud etenduskunstnikuna Emer Värgi lavastuses "You Will See So Many Pretty Things" – Kanuti Gildi SAAL (2019). Reha esimene lavastajatöö oli "Oomen" (2018), mis pälvis koostöös dramaturgide Aare Pilve ja Laur Kaunissaarega Eesti teatri aastaauhinna "uue dramaturgia" eest. "WhiteWash" saab olema tema teine töö lavastajana, milles ta astub üles ka etendajana.

Kaasprodutsendid: Volksbühne Berlin, Baltoscandal festival
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Lavastus on loodud festivali POSTWEST raames Saksa Kultuurifondi toetusel.

Tänud: Henry Kasch, Allan Räim, Maldar-Mikk Kuusk, Ellon Tiivas, Margus Terasmees, Liisa Liksor, Kanuti Gildi SAAL, EKKM, Uue Loomingu Maja (ULM), Widescreen Productions, Uninaks


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman