Planet Alexithymia

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Karl Saks
Esietendus 1. juulil 2020 Rakvere Teatri väikeses saalis festivalil Baltoscandal

Autor ja helikujundaja Karl Saks
Dramaturg Maike Lond Malmborg
Valguskujundaja ja tehniline tugi Henry Kasch
Projektijuht Maarja Kalmre
Laval Ruslan Stepanov, Karl Saks

Eksperiment C: "Leet-turteltuvipaar on asetatud valgesse kastpuuri, kust järk-järgult kõrvaldatakse üha pikemaks ajaks emaslind. Paar päeva pärast liigikaaslasest emaslinnu kõrvaldamist on isane leet-turteltuvi valmis paarituma valge kodutuviga, keda ta on seni täielikult ignoreerinud. Mõne aja pärast on ta valmis esitama oma kummarduse ja kuristava häälemängu tuvitopisele, veel hiljem piisab postamendile asetatud rullikeeratud tolmusest rätist, haamrist ja mustast kindast. Pärast nädalatepikkust üksikvangistust suunab ta oma paaritusliigutused kastpuuri tühjale nurgale, kus rõhtsate kantide kokkusaamiskoht pakub vähemalt optilist pidepunkti."

Keha, mis on surutud keskkonda või teadvus, mis on surutud kehasse, peab tegelema rutiini ja pragmaatiliste kordustega – olgu see black box’is, vanglas või põllumaal. Sealt tulenev taastekkiv jada ja fenomen, kuidas keha ja psühholoogia olukorraga kohanevad või mitte, on lavastuse fookuseks.

"Planet Alexithymia" on teadusulmeline vaate- ja kuuldemäng, mis ammutab informatsiooni eksperimentidest, protseduuridest, sündroomidest ja diagnoosidest. (Aleksitüümia on subkliiniline fenomen, mis hõlmab endas emotsionaalse teadlikkuse puudumist või täpsemalt raskusi tunnete tuvastamisel ja kirjeldamisel ning nende eristamisel emotsionaalsest erutusest tulenevatest kehalisest aistingutest.)

Karl Saks on koreograaf, tantsija ja helikunstnik. Ta lõpetas 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna (BA) ning 2017. aastal Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia eriala (MA). Ta on loonud kolm soololavastust ning teinud koostööd nii helikunstniku, dramaturgi, esineja, lavastaja assistendi kui kaaslavastajana teatri, filmi ja galerii kontekstis. Ta on osa muusikalisest kollektiivist Cubus Larvik.

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, eˉlektron
"MORE THAN THIS" residentuurid EL kultuuriprogrammi toetusel: Parallele Festival (Marseille), Materials Diversos festival (Lissabon)

Piletid on müügil FIENTAs


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman