Augusti TantsuFestival 2014: Lecture For Every On

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Sarah Vanhee
tasuta

„Loeng igaühele" ei ole etendus. See on sissetung, kingitus, meeldiv viirus, mis levib mööda keerukat linnakangast. Sõbraliku võõrana siseneb Sarah Vanhee kogukondlikele koosolekutele - olgu osalejateks suurettevõtte juhatuse liikmed, kohtutöötajad või kogukonnaseltsi liikmed - et anda lühike loeng.

Autor infiltreerib nii palju eri kontekste kui võimalik, küsides alati üht: kuidas, millises keeles saab meie fragmenteeritud ühiskonnas pöörduda korraga kollektiivselt ja individuaalselt kõigi kodanike poole? On selleks mõni muu võimalus peale reeglite ja seaduste, poliitliste sõnumite, massimeedia või reklaami? Õigupoolest, kas tänapäeval üldse eksisteerib mingi ühine viiteline raamistik? Liikudes ambitsioonikalt ja laiaulatuslikult mööda linnu, on „Loeng igaühele" püüd rääkida „vabalt" viisil, mis ühendab ainulise avalikuga.
Mõningad loengud on ette teada ja publikule avatud. Etteteatamata loengute seeria lõppedes teeb Sarah Vanhee tagasivaate projektile ja esitab oma kokkuvõtte avalikul vestlusõhtul, proovides vastata küsimustele: kas kunstnikku saatis selles konkreetses fragmenteerunud ühiskonnas kollektiivses kodanike poole pöördumises edu? Avastas ta selle käigus teatavat laadi ühise viitelise raamistiku?

Sarah Vanhee (sünd. 1980) loometegevus seostub etenduskunsti, kujutava kunsti ja kirjanduse valdkondadega. Kasutusel on erinevad formaadid, ja tihti on tegu kohapeal (taas)loodud töödega. Tema loomingut on esitletud mitmesuguses kontekstis:  De Appel kunstikeskuses (Amsterdam), iDans'is (Istanbul), Pompidou keskuses (Metz), Impulstanz festivalil (Viin), Artefact festivalil/STUK'il (Leuven), Van Abbemuseum'is (Eindhoven). Koostöös Onomatopeega (Eindhoven) on ta avaldanud kaks raamatut. Ta käis residentuuris Frascati Productions'is (Amsterdam) ning viibib praegu residentuuris CAMPO's (Gent). Tema töö nomineeriti Ton Lutz'i auhinnale 2007. Aastal, Prix Jardin d'Europe auhinnale 2010. aastal ning hiljuti, 2012. aastal, VSCD Mimeprijs auhinnale. 2007 lõpetas ta Amsterdami Kunstikooli lõpuetendusega 4000 trees, a red dress and an apple (possible story) („4000 puud, punane kleit ja õun (võimalik lugu)".
 
Idee ja tekst: Sarah Vanhee
Koostöös:  Juan Dominguez Rojo, Berno Odo Polzer, Dirk Pauwels,  Kristien Van den Brande  Organisatsioonide leidmine, korralduslik abi ja koduleht: Linda Sepp
Etenduse ingliskeelne versioon: Sarah Vanhee
Produktsioon: CAMPO (Gent)
Kaasproduktsioon: Kunstenfestivaldesarts ja Frascati Producties (Amsterdam)
Toetaja: STUK (Leuven)
Tänud: KC BUDA (Kortrijk)
Eriline tänu kõigile, kes aitavad levitada etendust "Loeng igaühele".

NB! Loeng toimub inglise keeles.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2014
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman