Ameerika ahv

Autor: Mihkel Raud
Lavastaja: Deniss Husnijarov
sõnalavastus
Külalisetendus 28. veebruaril 2016 Vaba Lava suures saalis

Lavastaja Deniss Husnijarov
Kunstnik Konstantin Solovjov
Helilooja Juri Nikolaenko
16 +

Deniss Husnijarovi lavastus on pingeline tasakaalu otsimine reaalsuse ja mängu piiril, juhuslikkuse ja hoolikalt loodud stsenaariumi ning kõrgete hinnangute ja surma vahel. Leping, publiku hääled ja populaarsus omavad siin suuremat tähtsust kui perekondlikud või sõprussuhted. Iga vaataja on selles totaalses mängus osaleja, kus mängu piire, nii nagu ka seda, kes mängu alustas ja läbi viib, näha ei ole.
"Ameerika ahv”"on veider jutustus sellest, kuidas noormees, haarates revolvri, seab oma sammud prestiižse vokaal-telekonkursi castingu poole. Hetkel on ta üks tuhandetest kuulsuse jahtijast, järjekordne võistleja, kes astub lavale selleks, et laulda. Ei õnnestu ei laulud ega juturääkimine: autoriteetne žürii teeb ta maatasa. Lisaks tekitavad kõik noormehe üritused saada teine võimalus neis vaid kahetsustunnet, pilkamist ja ärritumist. Nooruki jaoks pöörab loomingu- ja muusikamaailm ennast ootamatult pea peale, demonstreerides jahedat ükskõiksust ja jäikust. Seejärel saab hoopis temast peamine valija ja peažürii kohtunik. Etenduse peategelane on ilma isata üles kasvanud noormees. Noormees otsib võimalust esimest korda elus kohtuda ja rääkida oma isaga ning tõestada temale, et ta on midagi väärt.
Deniss Husnijarov on noor perspektiivikas lavastaja ja “Läbilöögi” preemia laureaat “2013. aasta parima lavastaja kategoorias” “ON.Teatri” labori lavastuse eest “Platonov. Elades peamist elu”. Denissi lavastused etenduvad arvukatel vene teatrilavadel: Peterburis, Moskvas, Viiburis, Kudõmkaris. Deniss on SPbGATI näitlejameisterlikkuse pedagoog.

Etenduse kestvus on 1 tund ja 10 minutit ilma vaheajata.
Esietendus toimus 29. märtsil 2015 “Avatud lava” projekti direktsiooni laval.
Etendus on vene keeles eesti keelse tõlkega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2020
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman