Alkus

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Sandra Zaneva
tantsulavastus
Esietendus 2. septembril 2006 Tartus Eclectica festivalil.

Valguskujundaja on Kalle Tikas.
Kunstnik Elerin Velling.
Muusika: Kaur Garšnek (esitab ans. Sale Tips) ja Sander Saarmets.
Tantsivad: Liis Ilula, Irina Krotova, Risto Kübar, Liina-Karina Mikkor, Laura Kvelstein jt.

Lavastus räägib esimesest inimesest, esimesest päevast, ahvidest, evolutsiooni ja piibli segust. Ja ilma segaduseta. Kõik saab selgeks, kuna etendusel tehakse kõik segane selgeks ja selge selgemaks.
Lavastus koosneb kahest osast ja selles on väga oluline koht muusikal: esimene on puhtalt 'koori' ehk siis bändi ja teine tantsulisema osa päralt.

Noorele koreograafile pakuvad huvi kaks asja: ALGUS - mis tunne on olla esimene ja teha kõiki asju ESIMEST korda. Üldiselt oletatakse, et see tunne võiks sarnaneda sellele, mida tunnevad väikesed lapsed maailma avastades, kuid Sandra Z jaoks on siin üks suur AGA. Nimelt, meie sünni ajal oli juba eelnevalt välja kujunenud arusaam, mis on õige, mis vale; mida tohib, mida mitte, aga olles esimene inimene üldse, on ju kõik õige (või siis vale), sest ei ole kedagi, kes otsustaks. Koreograafi eesmärgiks on tuua lavale just need esimesed liigutused, andmata igasugust hinnangut - mis on hea ja mis halb, mis on efektne ja mis mitte, mis on ilus ja mis ei ole.

Sandra Z on noorema põlve koreograaf, kes on õppinud tantsu ja tsirkust, osalenud "Koolitantsu" konkursil. Hetkel jätkab Sandra õpinguid koreograafia ja digitaalse kunsti erialal Dartington College of Arts'is Inglismaal.Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman