Aeglane hingamine

Autor: Natalja Matšenene
Lavastaja: Eduard Tee
Esietendus 18. juunil 2021 Vene Kultuurikeskuse väikeses saalis

Kunstnik Anastassia Kovõtška
Osades Tatjana Manevskaja, Liina Tennosaar, Liia Kanemägi

Kes elanud pika elu, leiab alati, millest rääkida: lapsepõlvest, riigist, armastusest. Hinnanguteta minevikule, huviga tulevikku piieldes.

Anne ja Maria said kokku eakatekodus, sõbrunesid ja seadsid sisse sellise tava: korraldavad iga nädal kirjandusõhtuid, loevad Marina Tsvetajeva luulet. Unustades, milleks nad on lavale tulnud, pajatavad avameelselt oma pikast elust ja üle elatud sündmustest.

Alati on nende kõrval medõde Piret – aitamas, rohtu andmas ja lugusid kuulamas, jumal teab, mitmendat korda ...

Etendus on vene ja eesti keeles.
Kestus: 75 minutit, ilma vaheajata.

Näitleja Tatjana Manevskaja lõpetas Leningradi Riikliku Teatri-, Muusika- ja Kinoinstituudi ning töötas Leningradi Fontanka Noorsooteatris ja aastast 1982 Tallinna Vene teatris. Mänginud paljudes filmides NSV Liidus, Venemaal ja ka Eestis, nt "Ma pole turist, ma elan siin" (1988, lavastaja Peeter Urbla) ja "Vehkleja" (2015, lavastaja Klaus Härö). Lauri Randla 2020. aastal valminud mängufilmis "Hüvasti, NSVL" on tal täita õpetaja Ivanova roll.

Liina Tennosaar on eesti näitleja. Ta lõpetas 1986. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri. Töötas ta Vanemuise teatris, Endla teatris ja Vanalinnastuudios. Tennosaare väljapaistvamad tööd draamalaval on olnud Epu osa Priit Pedajase lavastuses "Epp Pillarpardi Punjaba potitehas", proua Itami osa Merle Karusoo lavastuses "Täieline Eesti vabariik", Josie Hogani osa Priit Pedajase lavastuses "Saatuse heidikute kuu" (tunnustatud Ants Lauteri preemiaga) jpm.

Ta on muu hulgas mänginud filmides "Tants aurukatla ümber", "Püha Susanna ehk Meistrite kool", "Sügis" (Juuli Vispel), "Sügisball" jm. Alates 2001. aastast on ta vabakutseline näitleja.

Liia Kanemägi lõpetas Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli (17. lend). Töötas ta Vanalinnastuudios näitlejana. Alates 2001. aastast on vabakutseline näitleja. Ta on E-Teatri kunstiline juht ja loomingulise teatriühenduse Oma Lava asutajaliige. Ta on mänginud mitmes teleseriaalis. Näiteks "Kättemaksukontor", kus ta kehastas Tuuliki Lusti (Naves),"Kartulid ja apelsinid" ühte Viviani klienti ja "Pilvede all" Piret Jakobsoni sõbranna Dianat.

Korraldaja: Teater N MTÜ


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2021
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman