Üleminekuaja inimesed

Teater: Vaba Lava
Autor: trupitöö
Lavastaja: Mihail Patlasov
Esietendus 29. jaanuaril 2020 Vaba Lava Narva teatrikeskuses

Dramaturg Alina Škljarskaja
Kunstnik Alina Tihonova
Videokujundajad Mihail Ivanov, Evi Pärn
Helikujundaja Daniil Koronkevitš
Valguskujundaja Priidu Adlas
Näitlejad Dan Jeršov, Karl Andreas Kalmet, Liis Lindmaa, Ingrid Margus, Gert Raudsep, Liina Tennosaar

Mis on üleminek? Kes on üleminekuinimesed? Üleminekute või muutuste suhtes kõige tundlikumateks inimesteks peetakse kunstnikke. Seepärast esitasimegi küsimused just neile. Marc Shagallist kuni tänapäevani on kunstnike, nende tõeliste üleminekuinimeste looming ja lood avanud varjatud konflikte põlvkondade, rahvuste ja riikide vahel. Üleilmsed sotsiaalsed ja kultuurilised muutused ei seostu ainult poliitilise režiimi teisememisega, vaid ka näiteks rändelainetega. Kunstnikud vastavad küsimustele iseenda, aja ja keskkonna kohta, milles nende looming sünnib või jääb sündimata. Need vastused jõuavad meieni ajas ja ruumis muutuvate isiklike lugude kaudu. Iga lugu määratleb üleminekut omal moel, iga uus koht võib anda loomingule uue suuna. Mille nimel maksab tänapäeval kunsti teha? Vastuseid on palju ning igas neis peegeldub kaasaja igapäev.

Mihhail Patlasov on rahvusliku teatripreemia "Kuldne Mask" kahekordne laureaat ja Peterburi kõrgeima teatripreemia "Zolotoi sofit" laureaat. Peterburi Aleksandriski teatri lavastaja.

Lavastus on koostatud vestlustest, milles osalesid: Ene-Liis Semper, Marko Mäetamm, Aleksei Gordin, Raoul Kurvitz, Olesja Katšanovskaja-Münd, Artemi Troitski, Maria Bonšuk & Sergei Haragorjev, Dmitri Filiminov, Andrei Kedrin, Sergei Minin, Ingrid Margus ja Martin Saar, Bita Razavi, Edith Karlson, Darja Popolitova, Varvara & Mar, Dénes Farkas, Evi Pärn, Alina Tihhonova, Daniel Kolpaktši, Aleksander Openko.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Märts 2020
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman