Üks täiesti õnnelik küla

Teater: Vene Teater
Autor: Boriss Vahtin
Lavastaja: Anatoli Leduhhovski
Esietendus 9. mail 2018 Vene Teatri suures saalis

Kunstnik Svetlana Arhipova
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova
Osades Sergei Furmanjuk või Eduard Tee, Natalja Dõmtšenko või Katrin Sutt, Eduard Tee või Viktor Marvin, Dan Jeršov või Aleksandr Žilenko, Juri Žilin, Vladimir Antipp, Igor Rogatšov, Sergei Tšerkassov, Liilia Šinkarjova, Jelena Tarassenko, Jelena Jakovleva, Tatjana Manevskaja, Liidia Golovataja, Jekaterina Kordas.


Filosoofiline mõistujutt "Üks täiesti õnnelik küla", mille on jutustanud suurepärane autor Boriss Vahtin, ei ole ainult uskumatult liigutav lugu ühe küla Aadamast ja Eevast – Polinast ja Mihhejevist, vaid ka arhetüüpne lugu kogu inimkonnast, kes oskab teha kaht asja: armastada ja töötada. Peategelaste lihtsakoelised, kuid samas nii uskumatult keerulised ja tugevad tunded on võimelised korda saatma võimatut, värvides tõelised tragöödiad helge nukrusega ja pakkudes õnnelootust.

Boriss Vahtin on üks silmapaistvamaid eelmise sajandi kuuekümnendate sula harjal loodud Peterburi kirjandusrühmituse Gorožane (Linlased) liikmeid. Tema proosat iseloomustab unikaalne olmelis-naturaalse ja absurdilik-sürrealistliku ruumi ühendamine, mis laseb süžeed jälgides nutta ja naerda.

Selle loo lavastab meie teatris tunnustatud Moskva lavastaja, Kuldse Maski Salvo Randone nimelise preemia, Moskva Linnavalitsuse preemia ja paljude teiste auhindade laureaat Anatoli Leduhhovski. Tema huvisfääri kuuluvad nii klassikalised teosed, mida ta oskab lugeda uutmoodi, kui ka kaasaegne proosa ja näitekirjandus, mis nõuab eriti teravat ajatunnetust.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman