Üks suveöö Rootsis

Teater: Vene Teater
Autor: Erland Josephson
Lavastaja: Ilmar Taska
Esietendus 20. aprillil 2012 väikeses saalis

Kuuldemängu instseneering Ella Agranovskaja
Kunstnikud Ilmar Taska, Ellen-Alice Hasselbach
Kostüümikunstnik Mare Raidma

Osades Leonid Ševtsov, Ksenia Agarkova, Tatjana Ban (Jegoruškina), Aleksandr Ivaškevitš, Larissa Savankova, Sergei Tšerkassov.

Projekti "Kohtumised Andrei Tarkovskiga" raames esietendub eesti režissööri Ilmar Taska lavastatud "Üks suveöö Rootsis" tuntud näitleja ja dramaturgi, Tarkovski filmides "Nostalgia" ja "Ohverdus" mänginud Erland Josephsoni (Rootsi) teksti järgi.

See on lugu ühest võttepäevast, õigemini võtteööst. Võtteplatsile kogunenud tegelased üritavad lahti seletada geniaalsusega kaasnevat saladust, igaüks hindab erinevalt suurt "jäädvustajat", kes "ei püüdnud mitte ainult seda momenti, et jäädvustada näitleja näoilmet, vaid ilmestada ka loodust".

Ilmar Taska ütleb, et teda võlus selle näidendi juures „kahe maailma – Rootsi ja Venemaa põrkumine ja süntees. Selle tulemusel muutuvad kõik osalised ja väljuvad sellest kogemusest millegi poolest rikkamana“.

Iseenesest on filmivõtete kaadritagune maailm publiku jaoks köitev teema, mis kutsub esile elavat huvi, kuid lavastus, millest peab saama osa Vene Teatri suurest projektist „Kohtumised Tarkovskiga Vene Teatris“, ei piirdu lavastaja arvates mõtte poolest ainult intriigidega võtteplatsil. „See on eriline lavastus kahe kultuuri kohtumisest ja selline kohtumine ei lähe alati libedalt. See on lugu Rootsimaa ilust, legendaarsest Vene režissöörist, kes veetis palju aega Eestis, jättes sügava jälje kohalikku kultuurisfääri. Ma tahan näidata filmi sünnimüsteeriumi,“ ütleb Ilmar Taska.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman