Ühe elu mõistatus / Androgüüni päev

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Birgit Landberg ja Kaija M Kalvet

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti X lend tuleb... ja tahab luua oma kursuse baasil Tartusse Genialistide Klubisse värske teatritrupi!

31. jaanuaril saab Kanuti Gildi SAALis näha tuleviku Eesti teatritegijaid.
 

BIRGIT LANDBERG Ühe elu mõistatus


Fr. Tuglase novelli põhjal

Ühes absindi- ja kohvihõngulises kohvikus leiab üks mees end ümbritsevatest inimkehadest painatuna mõtisklemas "selle ainsa" mõtte üle, mõtte - mis ainus on vast kõigest temale. Kigiseb pill pikkadel nootidel, õhuline suitsuloor kõrgumas lagedesse, liikumine, liikumine, suhkur sulandub absinti... Mis on juhus? Saatus? Kui nii, siis ma ei taha teada....

Lavastaja: Birgit Landberg
Kunstnik: Ingrid Õun
Valguskunstnik: Iti Lible, Laura-Maria Mäits
Lavastuskorraldus: Gerda Sülla
Muusika: Lauri Mäesepp, Artjom Astrov (TÜ VKA muusikaosakond), Tõnis Kirsipu (TÜ VKA muusikaosakond)

Mängivad: Kaarel Targo, Jaanika Tammaru, Märt Koik, Rauno Polman, Laura Niils, Mihkel Kallaste, Silver Kaljula, Kaija M. Kalvet, Liina Leinberg, Karl Edgar Tammi, Raho Aadla (TÜ VKA tantsukunsti IV kursus), Age Linkmann (TÜ VKA tantsukunsti III kursus)

Kestus: 60'
Näitlejad etenduse lõpus ei kummarda, aga plaksutada võib.


KAIJA M KALVET (Armastus, anarhia ja) Androgüüni päev


Fr. Tuglase novelli põhjal

Niisiis: suvine hommik, päikesetõus! Androgüün oli alles ärkamatu-sündimatu, oli olemasolu esiakord. Kes oli ta olnud eile, kus oli olnud eile? Oli selle unustanud. Kellena ärgata täna? Või üldse mitte olla tänasel päeval? On ärkamatul-sündimatul rohkem võimalusi kui iial võimalik... Koht: kuidas keegi soovib, võib olla ka maakeral.
Aeg: õieti täpselt XV kuni XVV sajandini.
Lavastus: ärgu võetagu midagi tõsiselt.
Lõppmärkus: viimane käib eriti arvustajate kohta.

Lavastaja: Kaija M Kalvet
Kunstnik: An-Liis Amur
Valguskunstnik: Märt Sell

Mängivad: Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Birgit Landberg, Liina Leinberg, Laura Niils, Jaanika Tammaru, Silver Kaljula, Mihkel Kallaste, Märt Koik, Kristjan Lüüs, Lauri Mäesepp, Lennart Peep, Rauno Polman, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo, Kristo Veinberg

Kestus: 75'


TÜ VKA Etenduskunstide osakond
on kooslus teatri-, tantsu- ja teatri loovtehnilistest erialadest. Meil õpivad koos tulevased tantsijad, koreograafid ja tantsuõpetajad, dekoraator-butafoorid, valguskujundajad, etenduskunstide multimeedia spetsialistid ning lavastuskorraldajad, näitlejad, lavastajad ja harrastusteatri juhid. Võime igasuguse liialduseta väita - meil toimib ka õppekavade vaheline sünergia, kus osakonna erinevate erialade tudengid oma ühistöödes üksteist vastastikku rikastavad.

Etendusõhtu kestus: 60'+75'

Etendusõhtu pilet: 5/8 EUR


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman