Õnnenumbrid

Teater: Vana Baskini Teater
Autor: Mike Yeaman
Lavastaja: Eero Spriit
Esietendus 7. veebruaril 2015 Salme Kultuurikeskuses

Tõlkija ANDRA AALOE
Kunstnik JAAK VAUS
Mängivad: HELGI SALLO, KATRIN VALKNA, RAIVO RÜÜTEL, MERILIN KIRBITS, RAUNO KAIBIAINEN, MADIS MILLING ja MIHKEL TIKERPALU (SA NUKU)

MIKE YEAMAN on inglise näitleja, lavastaja ja näitekirjanik. Lisaks on ta kirjutanud ka telekomöödiaid ning kuuldemänge. Tema kelmikomöödia „Kanuusõit algajatele“ lavastas Vana Baskini Teatris Eero Spriit ja esietendus 23.07.2014 Lohusalu sadamas suvetükina. Praegu on see menukas komöödia teatri repertuaaris ja reisib 3-5 korda kuus mööda rahva-ja kultuurimaju. 3. detsembril 2015 Salme Kultuurikeskuses toimunud etendusel oli teatrivaatajate hulgas ka autor Mike Yeaman ise, kes lubas kindlasti tulla ka oma esiknäidendi „Õnnenumbrid“ Vana Baskini Teatri esietendusele 7.veebruaril 2015, samuti Salme Kultuurikeskuses ja samuti Eero Spriidi lavastuses. „Õnnenumbrid“ jõudis Inglismaal esmakordselt publiku ette 2008. aastal ja pälvis samal aastal Briti näitekirjanduse preemia ning seda on korduvalt lavastatud teatrites üle kogu Suurbritannia. Seda on tõlgitud ka teistesse keeltesse ja mängitud mitmes teatris Soomes ning Rootsis. Komöödiale ennustatakse laia levikut ja pikka ning menukat lavaiga.

„Õnnenumbrid“. Pealkirja järgi on lihtne järeldada, et tükis on tegu loteriiga. Ja nii ongi. Perekond on pühendunud loteriil mängimisele. Kõik pereliikmed loodavad võita ja seeläbi igaüks omal viisil oluliselt oma elukvaliteeti parandada. Eeskätt vähemalt väliselt ikka juba päris dementses eas vanaema (mängib Helgi Sallo), kes loodab oma viimased päevad võiduraha eest luksusvanadekodus veeta. Aga ka tema tütar (Katrin Valkna), kes ainsana perele elatist teenib, ja väimees (Raivo Rüütel), kelle sissetulek on juba mõnda aega vaid töötu abiraha. Rääkimata hilisteismelisest tütretütrest (Merilin Kirbits) ja varateismelisest tütrepojast (Rauno Kaibiainen), kelle soovid vastavad päris täpselt nende eale. Nimetatud eeldustest lähtudes algabki komöödias tõeline „õnnejaht“. Et segadus, mille peamine tekitaja on vanaema, oleks veel suurem, sekkuvad mängu ka „peresõber“ (Madis Milling) ja tütretütre „silmarõõm“ (Mihkel Tikerpalu SA NUKUst). „Õnnejaht“ ei kulge kaugeltki kivide-kändudeta ja mõnigi kord tundub, et kõik on mokas, aga nagu komöödiale kohane, on lõpp siiski lootusrikas. Kokkuvõttes on tegemist särava ja vaimuka komöödiaga, millel aga sugugi ei puudu nalja taha peidetud tõsisem sõnum.

Esietendusega tähistab Vana Baskini Teater oma kümnendat sünnipäeva.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman