Ära jäta mind riplema

Autor: SaboK

Kaasaegse tsirkuse lavastus koos elava muusikaga

Trupp SaboK
Artistid Kert Ridaste, Saana Leppänen ja Lars Schmidt
Muusikaline kujundaja Lars Schmidt
Dramaturgiline tugi Sade Kamppilla, Julien Auger
Graafiline disainer Kirstin Made

Lavastus pühitseb inimkeha võimeid, selle tugevaid ja nõrku külgi, ilu ja inetust. Koreograafia kulgeb vertikaalsel köiel, pöörlevas Cyri rõngas ja paarisakrobaatika elementides. Intiimse valguse, folkmuusikast inspireeritud muusika ja tsirkusetrikkidest tulvil liikumise abil luuakse võimas atmosfäär. Kogeda saab tundlikku lugu sõprusest, kus alati võib side suurest pingutusest rebeneda. Eelkõige nõuab julgust semudevaheline õrnus ja tähelepanu, et teist üldse õhus riplemas märgata. Tsirkusekunsti jõulise energeetika kõrval esitatakse helli hetki, kus midagi reaalselt juhtub, luuakse uut suhet, et koos edasi minna.

Hullumeelse hüppe sooritamine teadmatusse ei nõua mitte ainult julgust ja valmisolekut läbi kukkuda, pigem eeldab võimatu tegu usaldust kõige ümbritseva vastu.

Piletid müügil Fientas


Kaasprodutsendid: Circus Aikamoinen, PartnerAkro.
Residentuurid: Näyttämo, Subtobia, Kam Hram, Circus I Love You, PartnerAkro ja DYNAMO Workspace.

Etendus kestab 55 minutit.

---

Circus SaboK nime taha peituvad Saana Leppänen ja Kert Ridaste, kes on uue põlvkonna tsirkuseartistid. Kert on alustanud õpinguid Eestis noorte tsirkuses ja Hollandi tsirkusekoolis AcaPA, Saana alustas õpinguid Soomes noorte tsirkuses, mõlemad lõpetasid 2018. aastal Stockholmi Tantsu- ja Tsirkuseülikooli DOCH. Kerdi erialaks on paarisakrobaatika, Saana on vertikaalse köie artist. SaboK on andnud etendusi üle maailma ja teinud koostööd erinevate kompaniidega, nagu Cirkus Cirkör, Cirkus Nikolajeff, Circus I Love You jt.

Lars Schmidt on õppinud muusikalinäitlemist Berliini Kunstide Ülikoolis ning omandanud magistrikraadi Londoni Kuninglikus Kõne ja Näitlemise koolis. Ta on mänginud muusikalilavastustes Berliini Wintergarteni teatris, Potsdami teatris, Gärtnerplatzi teatris, Magdeburgi ooperis, Kölni ooperis jm. Hetkel töötab filmirežissööri ning foto- ja videokunstnikuna.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2020
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman