(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks

Teater: Von Krahli Teater
Autor: Mihhail Durnenkov
Lavastaja: Ivan Strelkin
sõnalavastus
Esietendus 6. oktoobril 2013 Von Krahli Teatris

VON KRAHLI TEATRI JA VENE TEATRI KOOSTÖÖLAVASTUS

Autor Mihhail Durnenkov

Vene keelest tõlkinud Ilona Martson

Lavastaja Ivan Strelkin (Vene Teater)

Kunstnik Jekaterina Malinina (Peterburi)

„(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks“ on lavastus kaasaegse dramaturgi Mihhail Durnenkovi näidendi põhjal, mis on välja kasvanud Vene Teatris 2013. aasta septembris toimunud teatrilabori Elav Teater eskiisist.

„Durnenkovi näidendis,“ räägib lavastaja Ivan Strelkin, „nägin ma eksinud inimeste maailma, inimeste, kes ei tea enam, mis hea, mis paha, kes on uppunud oma kompleksidesse, janunevad uuenduste järele, aga ei tea üldse, kust otsida seda ihaldatud uut elu. Üksteisest võõrandunud inimeste, kes ei kuule üksteist, kes räägivad erinevates keeltes, maailma.

Lavastusest mängitakse kahes – eesti ja vene – keeles, kusjuures tihtipeale üks tegelane räägib vene keeles ja teine vastab talle eesti keeles. Lavastuse juures töötab kaks tõlki, vaatajad peavad valima etenduse keele. Ka nendel, kes oskavad mõlemat keelt, tuleb valik ikkagi teha, sest kõrvaklapid on selle lavastuse kunstilise reaalsuse üks komponent ning tõlgi hääl, hääl, mis tuleb tundmatusest, Jumala hääl või inimsoo peal katseid tegeva eksperimentaatori hääl on tegelaskuju.“

Lavastuse osalevad Vene Teatri ja Von Krahli teatri näitlejad:

Sergei Furmanjuk, Dmitri Kosjakov, Alina Karmazina, Roman Maksimuk, Leonid Ševtsov, Marina Malova, Loore Martma, Mart Koldits, Jekaterina Novosjolova.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2014
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman