#KASSEEONETENDUS?

Teater: Vene Teater
Esietendus 1. septembril 2019 Vene Teatri väikeses saalis

Vene Teatri õppestuudio esimene iseseisev lavastus "Klassi kontsert".

 Vene Teatri väikeses saalis näeb teatri õppestuudio noorte  loometöödel põhinevat lavastust  "Klassi kontsert“. Kevadel teise kursuse lõpetanud stuudiolased esitlevad publikule oma senise õppetöö käigus valminud lavastuslikke etüüde ja sketše. Etendus, mis kestab poolteist tundi, avab publikule näitlejameisterlikkuse õpingute telgitaguseid ja seda on oodatud vaatama igas vanuses teatrikülastajaid.

Vene Teatri õppestuudios toimuvad regulaarselt avatud tunnid. Selliste tundide ettevalmistuse käigus kogunes stuudio õpilastel nii palju põnevaid loomingulisi töid, et noored olid valmis need kõik ühtseks tervikuks liitma ja näitama laiemale publikule oma esimest lavastust, mille tinglik pealkiri on "Klassi kontsert".

"See lihtsalt on väga huvitav. Noorusliku energiaga täidetud teatri pidupäev. Stuudio õpilased jälgivad oma etüüdide loomise käigus meid ümbritsevat maailma, elu, inimesi, inimestevahelisi suhteid, samuti loomi ja asju ning kasutades loovust töötlevad saadud infot vaid neile omasel loomingulisel moel.  Selle protsessi tulemuseks ongi etüüdid." – räägib  Vene Teatri õppestuudio kunstiline juht Artjom Garejev. 

Stuudio on omamoodi loominguline katel, kus noortel tuleb palju ja pühendunult töötada. Ametlikult algavad õppestuudio tunnid pärast koolipäeva ning toimuvad neli korda nädalas, kuid tihti tuleb kohal käia veel täiendavates proovides ja tundides.  Samas on õpilastel ka palju iseseisvat tööd.  “Suur osa meie stuudio lõpetajatest läheb sama eriala edasi õppima.  Praegu õpib stuudios 13 noort, nad lõpetasid kevadel teise kursuse ja on nüüd jõudnud kolmandale.  Õppetöö meie stuudios kestab tavapäraselt kolm aastat.  Noorte näitlejate õpinguid võib võrrelda pikamaajooksuga, eeldusel et kõik liiguvad üheskoos.  Meil, juhendajatel, on ülesanne kujundada õpilastest mõttekaaslased, kes armastavad teatrit, kes on valmis siin olema nii päeval kui öösel ja õppima teatris eksperimenteerima. 

Vene Teatri õppestuudio avati 14. oktoobril 1974. aastal.  Stuudios õpetatakse traditsioonilisi näitlejahariduse õppeaineid, mis moodustavad selle eriala alustala - näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, koreograafia, laulmine, hääleseade. Õppekavas on ka teoreetilised ained nagu teatriajalugu, kirjandus, kunstiajalugu. Stuudio õppeprogramm on koostatud lähtuvalt klassikalisest teatriharidusest ning paljud vilistlased on jätkanud õpinguid nii Eesti kui Venemaa teatrikõrgkoolides. Õppimine stuudios on tasuta.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman