Eesti Teatri Agentuuri kunstinõukogu töökord

Eesti Teatri Agentuur peab läbirääkimisi välisagentuuride, teatrite, autorite ja tõlkijatega ning sõlmib nendega lepinguid vastavalt kunstinõukogu otsustele. Selleks, et kunstinõukogu teksti esindusõiguse otsustamisele võtaks, peab teose kasutaja saatma agentuuri tellimiskirja (Tellimiskiri ).

Agentuuri kunstinõukogu teeb otsused agentuuri kunstiliste tegevussuundade ja algupärandite ning tõlgete esindusõiguse osas. Samuti määrab kunstinõukogu näidendivõistluste žürii koosseisu.

Kunstinõukogu koguneb viis korda aastas. Tekstid (tõlgete puhul nii tõlge kui ka originaal) tuleb lugemisele saata kas 1. veebruariks, 1. aprilliks, 1. juuniks, 1. septembriks või 1. novembriks. Kunstinõukogu koosolek toimub ühe kuu jooksul pärast tekstide esitamistähtaega. Koosolekul loetakse ja hinnatakse agentuurile saadetud tõlkeid ning algupäraseid tekste anonüümselt ning määratakse esindusõiguse eest makstav tasu, võttes arvesse teose mahtu, kunstilist taset ning tõlgete puhul vastavust originaalile ja originaalteksti raskusastet.

Autorile makstakse ühekordselt esindusõiguse tasu, samuti lepitakse kokku teose esitamise tingimused. Teose kasutamisel autorile makstav litsentsitasu lepitakse kokku iga kord eraldi läbirääkimiste teel teose kasutajaga, kuid üldjuhul on algupärandi autori litsentsitasu 6% piletimüügitulust ning tõlke autoritel esmalavastuse korral 3% ja edaspidi 2% piletimüügitulust. Tuletatud teoste puhul, st teosed, kus on kasutatud eri autorite tekste, sõltub litsentsitasu teose kasutamise mahust. Kõik Eesti Teatri Agentuuri lepingud autoritega on eksklusiivsed esindusõiguse lepingud, mis kehtivad kogu autoriõiguse kehtivuse aja. Täpsemat infot autoriõiguste kohta leiab siit.

Kunstinõukogu on kuni kümneliikmeline ning selle liikmed määrab agentuuri juhatus kuni kolmeks aastaks. 2021. a kuuluvad nõukogusse Kai Aareleid, Liis Aedmaa, Ene Paaver, Anne-Ly Sova (esimees) ja Triinu Tamm.


Algupärandite ühekordsed esindusõiguse tasud 2021. aastaks on vahemikus 1800—3000 eurot näidendi kohta. 

Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman