Teatri aastaauhindade nominendid 2016. aasta loomingu eest

Eesti Teatriliit annab Eesti teatri aastaauhindu välja alates 1961. aastast ning need tunnustavad teatritegijaid möödunud aasta saavutuste eest. Auhindu rahastab Eesti Kultuurkapital.
 
Teatri aastaauhindade laureaadid 2016. aasta loomingu eest kuulutatakse välja rahvusvahelise teatripäeva pidulikul auhinnagalal 27. märtsil Ugala teatris. Auhinnagala lavastab Ugala teatri näitleja ja lavastaja Tanel Ingi ning teatripäeva peo lavastusmeeskonda on kaasatud pea kogu Ugala teatri kollektiiv. Õhtu jooksul astub peoliste ette ansambel Apelsin ja erinevad DJd. Auhindade üleandmisest teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling.

LAVASTAJA AUHIND

* Lauri Lagle "Paradiis" (Von Krahli teater)
* Andres Noormets "Othello" ja "Suluseis" (Vanemuine)
* Hendrik Toompere jr "Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika" (Eesti Draamateater)
* Taago Tubin "Kopsud" (Endla)
* Priit Võigemast ja Henrik Kalmet "Aadama õunad" (Nargen Festival ja Kinoteater)

KUNSTNIKU AUHIND

* Vadim Fomitšev – "Somnambuul" (Rakvere teater)
* Liina Keevallik – "Wake up! It’s time to die" (MTÜ Kirbutsirkus ja Vaba Lava), "Ma pigem tantsiksin sinuga" (R.A.A.A.M ja Vaba Lava) ning "Punane õhupall" (NO99)
* Kairi Mändla – "Paradiis" (Von Krahli teater), "Soo" (Ugala teater) ja "Ema Courage" (NO99)
* Laura Pählapuu – "Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika" (Eesti Draamateater)
* Liisa Soolepp - "Kopsud" (Endla)

MEESPEAOSATÄITJA AUHIND

* Märt Avandi – "Kopsud" (Endla), "Aadama õunad" (Kinoteater ja Nargen Festival), "Mitte praegu, kallis" (Endla)
* Sten Karpov – "Othello" (Vanemuine)
* Lembit Peterson – "Isa" (Theatrum)
* Indrek Sammul – "Becket ehk Jumala au" (Eesti Draamateater)
* Kristo Viiding – "Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika" (Eesti Draamateater)

NAISPEAOSATÄITJA AUHIND

* Kadri Lepp – "Kõrboja perenaine" (Ugala)
* Riina Maidre – "Vannutatud neitsid" (R.A.A.A.M.), "Skaala surm" (Kanuti Gildi SAAL)
* Kaie Mihkelson – "Vannutatud neitsid" (R.A.A.A.M.)
* Anneli Rahkema – "Somnambuul" (Rakvere teater)
* Külli Teetamm – "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama" (Tallinna Linnateater)

MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND

* Nikolai Bentsler – "Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika" (Eesti Draamateater), "Ma pigem tantsiksin sinuga" (R.A.A.A.M ja Vaba Lava)
* Arvi Mägi – "Maailma otsas" (Rakvere teater), "Paljasjalgne Debora" (Kuressaare Linnateater)
* Jaan Rekkor – "Olga, Irina ja mina", "Pao-Pao. Kuldse Trio lood", "Mitte praegu, kallis" (Endla)
* Aarne Soro – "Soo" (Ugala)
* Janek Vadi – "Vanaema ja Issand Jumal" (Ugala)

NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND

* Mari Abel – "Paradiis" (Von Krahli Teater), "Aadama õunad" (Kinoteater ja Nargen Festival)
* Ester Pajusoo – "Mäed" (Eesti Draamateater)
* Terje Pennie – "Aleksei Karenin" (R.A.A.A.M)
* Helena Pruuli – "Pööriöö uni" (NO99, ERSO, Eesti Kontsert), "Ema Courage" (NO99)
* Leila Säälik – "Suluseis" (Vanemuine)

Žürii: Madli Pesti, Iir Hermeliin, Tambet Kaugema, Madis Kolk, Andri Luup, Toomas Lõhmuste, Pille-Riin Purje

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND

* "Pööriöö uni" (NO99, ERSO, Eesti Kontsert). Muusikajuht Olari Elts, stsenaristid, lavastajad, kunstnikud Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, animaatorid Heta Jäälinoja ja Aggie Pak-Yee Lee, live mix Maarja Pärsim, animatsiooni mix Alyona Movko lavastus
* "Punane õhupall" (Teater NO99). Kunstnik Liina Keevallik, helilooja Jakob Juhkam ja lavastaja Mart Kampus
* "Final Countdown" (MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus). Lavastaja Mart Kangro
* "Süüria rahvalood" (Vaba Lava ja MTÜ Misanzen). Kunstnik Maarja Pabunen, videokunstnik Kristin Pärn, heliloojad ja helikujundajad Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu, valguskunstnik Priidu Adlas ja lavastaja Helen Rekkor
* "Seisund ja disain" (Kanuti Gildi SAAL). Autor ja esitaja Karl Saks

Žürii: Madli Pesti, Kristiina Garancis, Saale Kareda, Madis Kolk, Kerri Kotta, Evelin Lagle, Marie Pullerits

TANTSUAUHIND

* Joanna Kalm – "Débutante" (Sõltumatu Tantsu Lava)
* Raho Aadla, Age Linkmann, Arolin Raudva, Maarja Tõnisson – "Olmeulmad"
* Karl Saks – "Seisund ja disain" (Kanuti Gildi SAAL)
* Kalli Pikas – "Kollane"

Žürii: Kai Valtna, Laura Kvelstein, Marie Pullerits, Evelin Lagle, Anu Ruusmaa

SALME REEGI NIMELINE AUHIND

* Andero Ermel ja Külli Teetamm – "Sipsik ja vana aja asjad" (rahvusooper Estonia)
* Siim Angerpikk  – "Lumeilm" (Tartu Uus Teater)
* Marika Palm – noortemuusikal "Moraal" (Ugala)
* Marion Undusk – "Võlur Oz" (Ugala teater) ja "Tähelaps" (Karlova teater)
* Taavi Tõnisson – "Päike läheb puhkusele" (NUKU teater)

Žürii: Eva-Liisa Linder, Anneli Saro, Kalju Orro, Enn Lillemets, Jaanus Vaiksoo

MUUSIKAAUHINNAD

* Monika-Evelin Liiv – "Aida" (Estonia)
* Heli Veskus – "Aida" ja "Lendav hollandlane" (Estonia)
* Märt Jakobson – "Aida" (Estonia) ja "Lucia di Lammermoor" (Vanemuine)
* Kädy Plaas – "Atthis" (Festival Afekt)
* Imbi Tarum, Ene Rindesalu, Teele Jõks ja Stephan Jöris – "Dido ja Aeneas" (EMTA vanamuusika keskus, EMTA ooperistuudio)

Žürii: Kerri Kotta, Arvo Volmer, Kristel Pappel, Saale Kareda, Helen Lepalaan

BALLETIAUHIND

* Marika Aidla – "Klaver" (Vanemuise)
* Maria Engel – "Klaver", "Don Juan" ja "Lumekuninganna" (Vanemuine)
* Denis Klimuk – "Luikede järv", "Vaikivad monoloogid" ja "Laul maast" (Estonia)
* Jack Traylen – "Don Juan", "Lumekuninganna" ja "Klaver" (Vanemuine)

Žürii: Tiiu Randviir, Ago Herkül, Kristiina Garancis, Age Oks, Rufina Noor

REET NEIMARI NIMELINE KRIITIKAAUHIND

* Jaak Allik
* Valle-Sten Maiste
* Luule Epner
* Pille-Riin Purje

Žürii: Laur Kaunissaare, Anu Lamp, Hedi-Liis Toome, Merle Karusoo, Liina Unt, Kalju Orro, Tanel Tomson

ALGUPÄRASE DRAMATURGIA AUHIND

* Eero Epner, Tarmo Jüristo, Aare Pilv, Vaiko Eplik – "Savisaar" (NO99)
* Kristiina Jalasto – "non-stop SETO" (Taarka Pärimusteater)
* Priit Kruus, Paavo Piik, Henrik Kalmet, Diana Leesalu ja Paul Piik – "Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine" (Kinoteater)
* Andres Noormets – "Asjad" (Raadioteater)
* Andra Teede ja Laura Mets – "45 339 km² raba" (Endla)

Žürii:  Liis Aedmaa, Ene Paaver, Mihkel Seeder, Sven Karja

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND

* Arne Maasi – Rakvere teatri valguskunstnik
* Villu Jõgi –  Eesti Draamateatri lavatehnik
* Karmen Tellisaar – Endla teatri valgusmeister

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND

* Piret Tang – Eesti Draamateatri kostüümiala juhataja
* Malle Kaalep – Estonia kostüümiosakonna värvikoja töötaja
* Tiit Villemsoo – Tallinna Linnateatri dekoratsiooniala juhataja

HALDUS- JA ADMINISTRATIIVTÖÖTAJA AUHIND

* Kristo Kruusman – Rakvere teatri reklaamijuht
* Peeter Harjaks – Endla teatri bussijuht
* Triinu Sillaste – Tallinna Linnateatri trupijuht

Žürii: Anu Konze, Roland Leesment, Taivo Pahmann, Toivo Kaev, Marika Tint, Krista Tool, Enar Tarmo


Täppisotsing
Jaanuar 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman