Teatrisuvi 2012

JUUNI
esietendusedpaevalopus

08.06 Kenneth Grahame "Tuul pajuokstes", lav Oleg Titov, Männimäe Külalistemaja aias
08.06 Kaur Riismaa "Pulm", lav Adeele Sepp ja Marika Palm, Õisu mõisas
08.06 "Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel", autor ja lav Urmas Vadi, Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
10.06 Fine 5 Tantsuteater "Põranda alt välja", teatris NO99
10.06 "13", lav Jim Ashilevi, Kultuurikatla aias
12.06 Jean Cosmos "Tere õhtust, Leon!", Hobuveskis ja Saueaugu Teatritalus
12.06 Lewis Carroll "Snargijaht", lav Saša Pepeljajev, kinos Helios
13.06 Tantsuteater Zick "Miia-Milla-Manda lugu", Miia-Milla-Manda muuseumis13-logo
13.06 "Cowboys & Indians", autor ja lav Johannes Veski, Cabaret Rhizome'is
14.06 Kate M. Ryan "OTMA – Nikolai II tütred", lav Heiti Pakk, Kuressaare Linnateatri suures saalis
19.06 August Gailit "Ekke Moor", lav Tiit Palu, Viimsi Vabaõhumuuseumis
21.06 José S. Sinisterra "Viirastuste vaksal", lav Gerda Kordemets, Tapa raudteejaamas
22.06 Jan Rahman "Kuurort Ruusa", lav Meelis Hansing, Ruusa vanas raudteejaamas

JUUNIS veel
Scapini kelmusedEugene O`Neill "Saatuse heidikute kuu", lav Ingomar Vihmar, Laitse Graniitvillas
Molière "Scapini kelmused", lav Elmo Nüganen, Linnateatri Lavaaugus
Marsha Norman "Head ööd, ema!", lav Vilja Nyholm-Palm, Hüüru mõisas
Jaan Kruusvall "Tasandikkude helinad", lav Aleksander Eelmaa, Saueaugu Teatritalus
"Noor Eesti", lav Jaanus Rohumaa, Rakvere Rahvaaias
William S. Maugham "Ring", lav Roman Baskin, Alatskivi lossi aias
Andrus Kivirähk "Valged daamid", lav Merle Karusoo, Tapa Raudteejaamas
Sławomir Mrożek ja Jon Fosse "Maja", lav Tamur Tohver, Kõue mõisas, Harjumaal
Loone Ots "Adamson: kujud ja killud", lav Erki Aule, Adamsoni ateljeemuuseumi aias
Enn Vaigur "Kraavihallid", lav Meelis Hansing, Luke mõisa pargis

JUULI
esietendused

05.07 Andres Ehin "Seljatas sada meest", lav Kaili Viidas, Pärnu Vanalinna Põhikooli võimlas
06.07 Urmas Lennuk "Naissaare Wabariigi Referendum", lav Henrik Toompere jr, Omari küünis
10.07 Gilles Dyrek "Minu girlfriend on eestlane", lav Eero Spriit, Lohusalu sadamas
11.07 "Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma", autor ja lav Marco Layera, Jäneda Pulli Tallis
12.07 Alan Ayckbourn "Suveunistused",  lav Roman Baskin, Ohtu mõisas ja Alatsikivi lossis
14.07 Toomas Suuman "Nõiutud kevade", lav Madis Kalmet, Palamuse muuseumis
18.07 Loone Ots "Karl Ristikivi põlev lipp", lav Raivo Trass, Juurika talus, Pivarootsis
19.07 Loone Ots "Birkenruh’ episood. Kurb armulugu" lav Ingomar Vihmar, Anija vallas, Birkenruh’ mõisakohas
Väike Tjorven19.07 Jean Giraudoux "Undiin", lav Ain Mäeots, Tartu Toomkiriku varemetes
20.07 Astrid Lindgren "Väike Tjorven", lav Jaanus Rohumaa, Hiiumaal Kalana sadamas
20.07 Silvia Soro "Kuningas tuleb", lav Silvia Soro, Karksi vallas Nava talus
25.07 Jan Rahman "Haigemaja", lav Tarmo Tagamets, Võru haigla hoovis
27.07 Peep Pedmanson "Pühajärve sõda ja rahu", lav Andres Dvinjaninov, Pühajärve Poslovotsa rannal
29.07 "Surm, sünd ja laulatus", autor ja lav Gerda Kordemets, Tõstamaa mõisas

JUULIS veel
Kauksi Ülle "Peko", lav Ain Mäeots, Värska laululaval
Jaan Kruusvall "Tasandikkude helinad", lav Aleksander Eelmaa, Saueaugu Teatritalus
William S. Maugham "Ring", lav Roman Baskin, Alatskivi lossi aias
Eugene O'Neill "Iha jalakate all", lav Roman Baskin, Kurgja Talurahvamuuseumis
Andrus Kivirähk "Valged daamid", lav Merle Karusoo, Tapa Raudteejaamas
"Kuues maitse", autor ja lav Ervin Õunapuu, Haapsalu linnuse konvendihoone terrassil
Gerda Kordemets, Margit Keerdo "Pruutide kool", lav Gerda Kordemets, Tõstamaa mõisas
Slawomir Mroźek, Jon Fosse "Maja", lav Tamur Tohver, Kõue mõisas, Harjumaal
Loone Ots "Adamson: kujud ja killud", lav Erki Aule, Adamsoni ateljeemuuseumi aias
Veera Marjamaa "Viru tango", Kalevipoja Kojas Kääpa külas, Jõgevamaal

AUGUST
esietendused

02.08 George B. Shaw "Mesallians", lav Roman Baskin, Ohtu mõisas ja Maanteemuuseumis
02.08 Laura Ruohonen "Yksine", lav Aare Toikka, Kuressaare Sadamaaidas
03.08 Enn Vetemaa, Erki Aule "Mängime Valget Daami", lav Erki Aule, Haapsalu Piiskopilinnuses
05.08 Mart Kivastik "Viimane Dracula", lav Kalju Komissarov, Athena Keskuses
07.08 Jüri Karindi (Grimmide muinasjutu järgi) "Vahva rätsep", lav Ivo Eensalu, Lohusalu sadamas
08.08 "Naised valitsevad maailma", autor ja lav Ivar Põllu, Raadi vanal lennuväljal
10.08 Halldór K. Laxness "Islandi kell", lav Priit Pedajas, Eesti Draamateatri suures saalis
10.08 Jez Butterworth "Ööhaigur", lav Taago Tubin, Olustvere mõisa reheküünis
17.08 Peep Pedmanson "Head isu, näljased!", laululavadel üle Eesti
18.08 Liis Lukk "Mari Raamoti lugu", Viljandimaa kultuurimajades

AUGUSTIS veel
Eugene O`Neill "Saatuse heidikute kuu", lav Ingomar Vihmar, Laitse Graniitvillas
Jaan Kruusvall "Tasandikkude helinad", lav. Aleksander Eelmaa, Saueaugu Teatritalus
Aleksis Kivi "Seitse venda" lav. Priit Pedajas, Saueaugu Teatritalus
Marsha Norman "Head ööd, ema!", lav Vilja Nyholm-Palm, Hüüru mõisas
"Gilgameš ehk Igaviku nupp", idee ja lavastus Peeter Jalakas, KatlasGilgameš
Frank McGuinness "Vabrikutüdrukud", lav Eili Neuhaus, Kukruse Polaarmõisas
Veera Marjamaa "Viru tango", Kalevipoja Kojas Kääpa külas, Jõgevamaal

SEPTEMBER
esietendus

07.09 Arvo Pärt "Passio", lav Tiina Lindfors, Noblessneri valukojas


Täppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman