Andrus Kivirähk Budapesti kirjandusfestivalidel

Andrus Kivirähk14.–17. aprillini toimub Budapestis Ungari suurim ja omanäoliseim raamatufestival. Eestist on kohal Andrus Kivirähk, kelle sulest on ungari keeles seni avaldatud kolm teost: romaan „Rehepapp“ (Ördöngös idők), näidend „Sinine vagun“ (Kék vagon), lasteromaan „Sirli, Siim ja saladused“ (Sári, Samu és a titkok) ning mõningaid novelle erinevates antoloogiates.
Raamatu „Sirli, Siim ja saladused“ alusel on Ungari teatritrupp Kompánia Színházi Társulat lavastanud ka interaktiivse lastelavastuse, mida festivali käigus mängitakse kahel korral.

Et alates 1. jaanuarist on Ungari Euroopa Liidu eesistujamaa, siis on tänavuse festivali aukülaliseks Euroopa Liit tervikuna. Igast liikmesriigist on kohale palutud üks tuntud kirjanik ning iga maa kaasaegset kirjandust ja raamatukultuuri tutvustab viiekümnest köitest koosnev väljapanek. 

Samal ajal toimub Budapestis kirjandusfestival Margó (Marginaal), mille eesmärgiks on lähendada lugejat tekstile ja autorile rahutus linnakeskkonnas.
Festivali üheks tõmbenumbriks on Euroopa Kirjanduste Öö 16. aprillil, mil euroopa autorite tekste kantakse ette ootamatutes ja isegi veidrates kohtades üle linna, meelitades nii ka publiku uitama erinevate sündmuskohtade vahel. Lugemisi saadavad audiovisuaalsed efektid.
Katkend Andrus Kiviräha novellist „Kunstnik Jaagup” loetakse ette Ungari Kunstiakadeemias.

Festivaliks valmib Eesti Instituudi ja sihtasutuse Pluralica koostöös ka väike kogumik Andrus Kiviräha ungari keeles seni avaldamata novelle ja muinasjutte.

Eesti osaluse mõlemal festivalil korraldas Eesti Instituut Ungaris, koostööpartneriteks olid Eesti Kirjanduse Teabekeskus ning Eesti Kirjastuste Liit.

Eesti  Instituut Ungaris                                                                                            
Móni Segesdi                                                                                        
gsm +36-304237143
budapest@estinst.ee
www.estinst.ee
www.esztorszag.hu


Täppisotsing
Aprill 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman