Eesti teatri aastaauhinnad 2004

Eesti teatri aastaauhinnad 2004
(Auhindu rahastab Eesti Kultuurkapital).

Sõnalavastuste žanris:
(žürii: Reet Neimar - esinaine, Jaak Allik, Mari-Liis Küla, Eteri Kekelidze, Anneli Saro, Liina Jääts, Madis Kolk).

Lavastajaauhind:

Tiit Ojasoo -  lavastus "Julia" Eesti Draamateatris.

Naisnäitleja auhind:

Epp Eespäev - Ursula Loyer  lavastuses "Vincent" Tallinna Linnateatris.

Meesnäitleja auhind:

Hendrik Toompere - Konrad Mägi lavastuses "Külmetava kunstniku portree" (MTÜ R.A.A.A.M).

Naiskõrvalosa auhind:

Kadri Lepp - Liisa lavastuses "Vend Aljoša" teatris "Ugala".

Meeskõrvalosa auhind:

Herardo Contreras - Šabelski lavastuses "Ivanov" Vene Teatris.

Kunstnikuauhind:

Jaak Vaus - kunstnikutöö lavastusele "Aarete saar" "Ugala" teatris.

Eriaauhind:

"Valgelaev  ja taevakäijad" - lavastaja Anne Türnpule ja kunstnik Liina Tepandile koos trupiga sisusügava materjali efektse vormistamise eest teatrisündmuseks.

Kriitikuauhind:

Kristiina Garancis - 2004.a.  kirjutised  tantsulavastustest
(laureaadi valib Teatriliidu juhatus).

Kristallkingakese auhind:

Mirtel Pohla - esimese teatrihooaja osatäitmised lavastustes "Julia",
"Naine valges", "Pehmed ja karvased saavad jalad alla"
 (Eesti Draamateater).

Kaspar Jancis - mitmekülgse debüüdi eest Eesti teatris, balleti "Alice Imedemaal"("Vanemuine") kujundus ning "Pal-tänava poiste" lava- ja helikujundus (VAT Teater).

Muusikalavastuste žanris :
(žürii: Raili Sule-esinaine, Evi Arujärv, Kristel Pappel, Reet Mikkel, Meelis Kapstas).

"Eesti balladid" - loominguline kooslus Veljo Tormise muusika kaasaegse lavalise mõtestamise eest.

Heli Veskus - Barbara E. Tubina ooperis "Barbara von Tisenhusen" ja Liisu T.Steineri ooperis "Kosjas" (Rahvusooper "Estonia").

Balleti-ja tantsulavastuste žanris:
(žürii: Jaak Põldma - esimees, Tiiu Randviir, Ago Herkül, Kristiina Garancis, Oleg Titov, Tiit Tuumalu).

Maria Seletskaja - osatäitmised lühiballettides "Bolero" ja "Red With Me"
(balletiõhtu "Armastuse ja kirega", Rahvusooper "Estonia").

Tantsutrupp  ZUGA ühendatud tantsijad - lavastuse  eest "ZUGA teeb suure linna".

Balleti- ja tantsulavastuste eriaauhind:  

 Kaie Kõrb - kõrgvormi eest 25. teatrihooajal. (Rahvusooper "Estonia").    


Nimelised auhinnad

Georg Otsa nimeline auhind
(žürii: Teo Maiste - esimes, Pille Lill, Anu Kaal, Taisto Noor, Mati Palm).

Mati Kõrts - aastatepikkuse ühtlase kõrgvormi eest ning esile tõstes osatäitmisi muusikalavastustes:

Lenski (P.Tšaikovski "Jevgeni Onegin"), Wagner ( A.Boito "Mefistofeles"), Kempe (E.Tubina "Reigi õpetaja "), René (F.Lehàri "Krahv Luxemburg"),  Nemorino (G.Donizetti "Armujook"), Alfredo (G.Verdi "Traviata"),Taszilo (I.Kalmani "Krahvinna Mariza "), Albert (B.Britteni "Albert Herring", Christian (E.Tambergi "Cyrano de Bergerac"),Vürst ( A.Dargomõžski "Näkineid"), Don Ottavio (W.A.Mozarti "Don Giovanni"), rahvusooperis "Estonia" ning Faust  (Ch.Gounod`"Faust"),Cassio (G.Verdi "Othello"), Xerxes (G.F. Händeli "Xerxes") teatris "Vanemuine".

Priit Põldroosi nimeline auhind
(žürii: Lea Tormis - esinaine, Peeter Tammearu, Kalju Orro, Ingo Normet).

Aime Unt - Eesti lavakujunduskunsti järjepidevusehoidmise  ja arendamise, Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiaosakonna väljakujundamise ning oma õpilaste loomingulise isikupära targa toetamise ja kasvatamise eest.

Ants Lauteri nimeline auhind:
(žürii: Aarne Üksküla - esimees, Ivika Sillar, Anu Lamp, Katri Aaslav-Tepandi, Elmo Nüganen, Üllar Saaremäe).

Indrek Saar - noorele teatrijuhile sihikindla tegevuse eest ühe teatri elujõuliseks muutmisel ja kogu Eesti teatri huvide kaitsmisel. Ants Lauteri, mängiva teatrijuhi traditsiooni taaselustamise eest.

Liina Vahtrik - osatäitmised lavastustes "Tavalised inimesed","Connecting people", "Mõned teravad polaroidid", "Luikede järv", "Eesti ballaadid" ,"Ema" (Von Krahli Teatris) ja "Külmetava kunstniku portree"  (MTÜ R.A.A.A.M).

Salme Reegi nimeline auhind
(žürii: Rait Avestik - esimees, Pille-Riin Purje, Hille Ermel, Rein Oja)

Peeter  Tammearu - lavastuse "Aarete saar" dramatiseeringu ja lavastuse eest "Ugala" teatris.

Aleksander Kurtna nimeline auhind
(žürii: Urmas Lennuk - esimees, Lilian Tamm-Vellerand, Ene Paaver, Ülar Ploom, Monika Läänesaar)

Martin Algus - Algatusvõime eest maailma uudisdramaturgia jälgimisel ja vahendamisel, mitmest keelest tõlkimise ning ladusate, teatritundlike näidenditõlgete eest, millest 2004.a. jõudsid lavale

Vladimir ja Oleg Presnjakovi "Terrorism" ja Brian Frieli "Jalta mäng"("Ugala") Franz Xavier Kroetzi "Inimene Meier" ("Tavalised inimesed 2", Rakvere  Teater).

Natalie Mei nimeline kunstnikuauhind (on asutatud Lavastuskunstnike liidu poolt 2005.a., et tõsta esile lavastuskunstniku tähendust teatriprotsessis. Oluliseks peetakse kujundust kui lavastuse võrdväärset idee kandjat.

Eldor Renter - pikaajalise loomingulise kõrgvormi eest.


Täppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman