Eesti Tantsuagentuur


Aadress: Tallinn, 10117, Hobujaama 12
Telefon: (+372) 660 2524
E-mail: info@tantsuagentuur.ee
Koduleht: www.tantsuagentuur.ee

Eesti Tantsuagentuur (E.T.A.) asutati 1998. aastal noorte koreograafide ja tantsijate eestvedamisel Eesti tantsuelu koordineerimiseks ja arendamiseks, loome- ning töövõimaluste pakkumiseks tantsijatele ja koreograafidele.

Nende eesmärkide täitmiseks koondab ETA enda alla nelja suure üksuse tegemised.

Tantsutuur on 2010. aastal alguse saanud kaasaaegse tantsu protsess, mille eesmärk on omavahel siduda tantsu erinevaid vorme, olles samas avatud dialoogiks teiste kunstivormidega. Tantsutuur on välja kasvanud E.T.A. Tantsukooli õpilastele mõeldud platvormist ning toob tänasel päeval kokku noored, oma tantsuteed alles alustavad, ning juba tunnustust leidnud tantsukunstnikud. Tantsutuur on teinud koostööd koreograafide ja lavastajatega nagu Krista Köster, Ruslan Stepanov, Raido Mägi, Kaarel Väli, Elo Unt, Teet Kask, Laura Kvelstein, Mihkel Ernits jm.

Koolitants populariseerib tantsu ning pakub väljundit kõikidele koolilastele juba aastast 1995. Sellest ajast on festival kasvanud sihtgrupi suurimaks tantsuürituseks, mis sisaldab endas kõiki tuntumaid tantsužanre.

E.T.A. Tantsukool oma neljasaja õpilasega on eesti suurim tantsukool. Alates neljandast eluaastast on võimalik tantsima tulla eelkooli, seejärel läbida alg- ning põhiaste, ning kõige lõpuks kolm aastat tantsuõpinguid tantsijakoolituse kategoorias. Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kinnitatud õppekava alusel annavad tunde Eesti parimad tantsuõpetajad ning kooli lõpetajatel on võimalus osaleda Tantsutuuril ja Starlight Cabaret's, samuti asuvad mitmed E.T.A. Tantsukooli õpilased igal aastal õppima nii Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kui ka Tallinna Ülikooli tantsuerialadele.

Revüüteater Starlight Cabaret ja teised meelelahutusprogrammid on ETA ajalooline osa ning algselt ka põhitegevus. Aastate jooksul on show- ja varieteeprogrammide loomine muutunud üheks põhitegevuseks. Starlight Cabaret on hea näide tänapäevasest ja kvaliteetsest  meelelahutusest.

ETA tantsijaid on tantsinud veel näiteks Rahvusooperi Estonia muusikalides „Pipi Piksukk“ ja „Prints ja Kerjus" ning Vähiliidu kontsertidel.


Tagasi Üles
Täppisotsing
Jaanuar 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Made by Wiseman