Ogalik

Esietendus 13. september 2012 Kiek in de Köki Bastioni käikudes

Idee ja lavastus: Kaja Lindal ja Mari Mägi
Kunstnik: Kristel Maamägi
Helilooja: Lauri-Dag Tüür
Valguskunstnik: Rene Jõhve
Kestus: 50'


Labürintteater on interaktiivne, kohaspetsiifiline teatrivorm, milles vaatajad kulgevad üksinda või väikses grupis läbi erinevate ruumide ning olukordade. Tegemist on mänguga, mille reeglid selguvad ringreisi käigus. Kiek in de Köki Bastioni käikude õhustik toetab nii muinasjutu kulgu kui ka interaktiivse labürintteatri vormi.

Lavastuse inspiratsiooniks on Vendade Grimmide poolt kirja pandud "Muinasjutt noormehest, kes läks kartmist õppima". Elu ilma hirmuta võib olla poolik. Oma otsingutel avastab peategelane, et olukorrad, mida ta näeb ja tunneb, ei tekita temas mingeid emotsioone, aga kui tema keha puutub kokku tundmatuga, saabub ka hirm ja nii kohtub noormees iseenda Varjuga.
 
Kaja Lindal
Lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna, töötanud Vanemuise balletitrupis. Praegu on ta vabakutseline koreograaf, kes osaleb väga aktiivselt eesti tantsuelus. Tema lavastus "Kiri maalt" tunnustati 2004. aastal Philip Morrise Tantsuauhinna läbilöögi auhinnaga. Tema, Mari Mägi ja Insightout Company koostöös valminud "Opus Tempus" tunnistati 2009. aastal Eesti teatriauhindade jagamisel parima tantsulavastuse kategoorias viie silmapaistvama sekka. Põhjamaade kunstnike koostöös valminud "Kaks naist köögis, banaanist rääkimata" sai samasuguse tunnustuse aastal 2011.
 
Mari Mägi
Lõpetanud Tallinna Balletikooli. Tegutses aastaid Taanis, õppis füüsilist teatrit sealses lavakunstide koolis, kuuludes ühtlasi ka Taani kuulsa visuaalse/füüsilise teatri Cantabile 2 truppi. Samuti seob Mari tihe koostöö Taani koreograafi Kitt Johnsoniga. Lisaks sellele on ta loonud kolm soololavastust ning osalenud erinevates kunstiprojektides üle Euroopa. Viimastel aastatel on Mari kogunud tunnustust ka pedagoogina ning töötanud Eestis, Mehhikos, USA-s ja Taanis. Kaja Lindali ja Insightout Company'ga koostöös valminud "Opus Tempus" tunnistati 2009.a Eesti teatriauhindade jagamisel parima tantsulavastuse kategoorias viie silmapaistvama sekka. Põhjamaade kunstnike koostöös valminud "Kaks naist köögis, banaanist rääkimata" sai samasuguse tunnustuse aastal 2011.

Kogunemine ja kohapealne piletimüük toimub pool tundi enne etenduse algust Kiek in de Köki muuseumi ees aadressil Komandandi tee 2.
 
Lisainfo: www.tuulispask.ee
 
Vaata videot: https://www.youtube.com/watch?v=5K35N8BDT6UTäppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman