NuQ Treff 17': Savist võetud

Teater: NUKU teater

Thalias Kompagnons / Saksamaa

vanusele 4+

Autor, lavastaja ja esitaja Joachim Torbahn

Väikesest liivsavi tükist sünnivad arhailised maastikud. Tekivad terved maailmad täis võlujõudu ja vaimukusi; naljakaid ja tõsiseid, ilusaid ja inetuid asju; head ja halba. Just nagu päris elus. Maailmade loojat kannustab pidurdamatu soov teada saada, mida see lihtne savitükk endas peidab. Ta istub töölaua taga ja vormib, sõtkub, puurib, kraabib ja silub, kuidas jaksab! Mitte millestki saab midagi, millestki saab midagi muud ja ka see kaob asjade loomuliku muundumise käigus. Või siis lõhutakse teadlikult, et uuele ruumi teha.

Varsti pärast etenduse algust astub looja sammu tagasi ja materjal ise ärkab ellu. Tal tekib oma tahe - näiteks tahe lihtsalt ära kaduda. Õnneks on looja kõigele tekkivale avatud. Ja savi? Kas see tõesti laseb endaga kõike teha? Ja kui midagi katki läheb, on see siis maailma lõpp? Kaugeltki mitte!

See on lavastus kujutlusvõime lõpututest võimalustest, lastes areneda ja muutuda kõigel, mis seda soovib. Ja kõik see toimub uskumatult lihtsate vahenditega! Lõpuks ei ole publik muutumise kui elu loomuliku osaga mitte pelgalt leppinud, vaid naudib seda täiel rinnal. See on värskendavalt mittepedagoogiline kunstiseiklus, mis avab üha uusi vaatenurki.

Tristan Vogt ja Joachim Torbahn asutasid vabakutselise ringreisi-teatritrupi Thalias Kompagnons Saksamaal Nürnbergis 1990. aastal. Trupp on mänginud nii kodu- kui välismaal: Šveitsis, Austrias, Prantsusmaal, Hollandis, Luksemburgis, Soomes, Sloveenias, Itaalias, Poolas, Ungaris, Iisraelis, Lõuna-Koreas, Jaapanis ja Austraalias.

Etendus on vähese saksakeelse tekstiga, tõlge kohapeal.
Kestus 35 min


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman