NuQ Treff 17': Kivist süda

Teater: NUKU teater

Teater Waidspeicher / Saksamaa

noortele (vanuses 10+) ja täiskasvanutele

Lavastaja Frank Alexander Engel
Lava-, nuku- ja kostüümikujundajad Kerstin Schmidt, Frank Alexander Engel
Muusika- ja helikujundaja Nis Søgaard
Mängivad Kathrin Blüchert, Kristine Stahl, Heinrich Bennke, Paul Günther, Tomas Mielentz

Muinasjutt rikkusest ja õnnest

Schwarzwaldi metsad Edela-Saksamaal 19. sajandi algul. Siin elavad puuraidurid ja parvetajad, klaassepad, söepõletajad ning kuulsaid käokelli valmistavad kellassepad. See on aeg ja koht, kus leiab aset Wilhelm Hauffi tuntud loo sündmustik vaesest noorest söepõletajast Peter Munkist.
Unistades rikkusest ja lugupeetusest sõlmib ta lepingu kahe metsavaimuga. Esmalt palub noormees abi sõbralikult Klaasmehikeselt, temalt saadud raha aga mängib Peter maha. Seejärel pöördub ta saatanliku Hollandi-Micheli poole, kes vastutasuks raha eest Peteri lihast ja verest südant nõuab. Nii peab Peter otsustama, mis talle elus tähtis on.

Kuigi Wilhelm Hauffi muinasjutu esmasest avaldamisest on möödas ligi kaks sajandit, on see lugu rikkusest ja õnnest endiselt ajakohane. Teatri Waidspeicher nukulavastuse kostüümid ja dekoratsioonid annavad edasi ajaloolist konteksti ning loovad kontrasti nüüdisaegse elektroonilise muusika ja heliga.

Teater Waidspeicher sai alguse 1979. aastal Erfurti linnateatri nukuosakonnana. 1993. aastast tegutseb teater mittetulundusühinguna praeguse nime all ning annab püsivalt tööd 27 inimesele.
1986. aastast on teatri koduks renoveeritud puitlaohoone Erfurti vanalinnas, mis mahutab 142 külastajat. Aastas käib enam kui 27 000 inimest vaatamas 300 etendust, mille tase on silmapaistvalt kõrge. Teatri edu taga on trupp, kelle tuumiku moodustavad hetkel seitse nukunäitlejat. Enamik nukke, dekoratsioone, butafooriat ja kostüüme valmistatakse teatri enda töökodades.
Teatri repertuaaris on lugusid erinevatest ajastutest ja žanritest, traditsioonilistest muinasjuttudest ja kirjandusklassikast modernse draamani. Lavastustest enamik on suunatud lastele ja noortele, kuid populaarsed on ka õhtused etendused täiskasvanutele. Publiku positiivsest vastukajast annavad tunnistust arvukad külalisetendused nii Saksamaal kui mujal maailmas. Trupp on esinenud mitmel pool Euroopas, Ameerikas, Kanadas, Mehhikos, Taiwanis, Iisraelis ja Venemaal.

kestus 1 h 20 min
saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman