Kas ma tohiks olla Mozart?

Teater: Vene Teater
Autor: Jevgeni Kornjag
Lavastaja: Jevgeni Kornjag (Valgevene Vabariik)
Esietendus 23. novembril 2012 Vene Teatri suures saalis.

Kunstnik Jelena Trapeznikova (Venemaa), helilooja Aleksandr Žedeljov.

Mängivad: Ksenia Agarkova, Aleksandr Žilenko, Daniil Zandberg, Dmitri Kordas, Ivan Aleksejev, Aleksandr Sinjakovitš, Anton Paderin, Olga Privis, Ljubov Agapova, Oleg Rogatšjov, Aleksandr Okunev, Vladimir Antipp jt.

Lavastus põhineb kirjanduslikul segul: motiividel Ken Kesey romaanist „Lendas üle käopesa“ ja Tšehhovi jutustusel „Palat nr.6“, sekka XX sajandi kultuspoeedi Vladimir Võssotski teoseid, millest kõigest on tehtud üks tervik. Väljendusvahendid on ülimalt kreatiivsed – elava inimkeha ekspressioon põimub muljetavaldavate nukkudega. Hääl ja sõnad rikkaliku muusikalise dramaturgia saatel. Visuaalset poolt võimendavad valgus, video ja lavakujundus, mis rikastavad ka mõttelist tasandit. Lavastuse peamiseks väljendusvahendiks on näitleja keha.

Lavastaja Jevgeni Kornjagi (Valgevene), kes töötab viimasel ajal palju Euroopas, nimetatakse kaasaegse teatri lootuseks ja üheks skandaalseimaks teatrilavastajaks. Noored käivad tema lavastusi vaatamas mitu korda – sedavõrd lähedased ja sobivad on tema lavastused kaasaegsetele inimestele. Lavastuse „Kas ma tohin olla Mozart?“ loomisest võtavad osa populaarsed muusikakollektiivid "Triofonix" ja "Svjata Vatra".

Lavastus räägib inimese õigusest omada isiklikke ihasid isegi sel juhul, kui soovitu ei sobitu standardi ja ühiskonna käitumisreeglitega, räägib andest, inimese salamaailmast, hinge haavatavusest.

Alla 16.a mittesoovitatav
Eestikeelsed subtiitrid

Etenduse kestus: 1 tund 40 minutit


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Mai 2020
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman