Hiiumaa tantsufestival 2012: Mait Joorits + Karl Saks + Cid Perlman

Teater: Kanuti Gildi SAAL
tantsulavastus
Esietendus augustis 2012 Hiiumaa tantsufestivalil

Augustis 2012 toimus juba kolmandat korda Hiiumaa TantsuFestival. Käinas toimuval festivalil sai peale tantsutundide ning etenduste vaatamise osaleda ka valitud autorite lavastusprotsessides. Talvises Tallinnas saab näha Käinas valminud kolme tööd väga erineva taustaga autoritelt.


MAIT JOORITS "Valge siidiriide, härmatisega..."

"Valge siidiriide, härmatisega..." on tsitaat Juhan Liivi luuletusest "Ilus Ta Ei Ole". Selle luuletusega lõpeb lühilavastus, mille žanriks otsustas lavastaja määrata - liturgia. See on pooletunnine liturgia asjadele, mis tundusid lavastuse trupile koonduvat sõna alla: "Püha".Emale, sõbrale, kodule, tähistaevale...Püha ehk sakraalne (ld. sacer, sanctus) on nähtus, olend, paik, aeg, ese, tekst vm., mis on oluline, puutumatu...õige...tõene...Püha on küla Saare maakonnas Pihtla vallas.Püha on siis kui päike tõuseb, sa hingad, paned silmad kinni ja mõtted jäävad vait.Püha on siis kui on hästi.Püha jääb millegipärast üha vähemaks.
 

Lavastaja: Mait Joorits lõpetas aastal 2010 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli näitleja eriala ja töötab sama aasta kevadest Rakvere Teatri näitlejana.
Kunstnik: Pille Kose
Laval: Anett Pärna, Birgitta Perlman, Agnes Mägi, Teele Tammsaar, Kristin Nurk, Camilla Saar, Gerhard Lock

Kestus: 25'
 

KARL SAKS "Queendom"


Lavastuses on arvestatud tantsijate isiklikku liikumiste otsingut, milles koreograaf/lavastaja on olnud juhendaja rollis. Lavastus on lavalolijate soov ja omavoli. 

Koreograaf/lavastaja Karl Saks on kaasaegse tantsutehnika ja improvistasiooni juhendaja TÜVKA tantsuosakonnas ja Tähtvere Tantsukeskuses.
Kunstnik: Pille Kose

Laval: Tiiu Üksik, Kirke Leinatamm, Kertu Johanna Jõeste, Ingrid Tärk, Alice Aleksandridi
Kestus: 15'


CID PEARLMAN "Kasvuhoone/Greenhouse"

Lavastus on loodud HTF-i tellimustööna. Lavastus toob põneva liikumiskeele tehislikku looduskeskkonda andes sellele lavalise ruumi. Lavastuse kehalises keeles on midagi lihalikku, himustavat, midagi klassikalist ja midagi omanäolist.Hiiumaa TantsuFestivali ja lavastaja Cid Pearlmani koostöö sai alguse TLÜ koreograafia osakonnas, kus lavastaja veetis aasta vahetusõppejõuna ning nägi Hiiumaa TantsuFestivali idee kujunemist kõrvalt. 2011. aasta festivalil oli Pearlman kohal kui lavastusprotsessi lavastaja ning sel aastal on tema töö esindatud Hiiumaa TantsuFestivali korraldajatele ning festivali parimatele sõpradele loodud lavastusega "Kasvuhoone".

Koreograaf/lavastaja Cid Pearlman keskendub oma töös soovide, sõpruse ja sugude traditsioonliste mõistete uurimisele. Tema töid on esitatud mitmetes erinevates etenduspaikades nagu Joyce SoHo (New York City), Kanuti Gildi SAAL (Tallinn), the Getty Center (Los Angeles), Theater Artaud (San Francisco) ja San Diego Kaasaegse Kunsti Muuseumis. Hetkel õpetab ta California ülikoolis Teatrikunstide osakonnas ja Cabrillo Kolledžis.
Muusika: Kenneth Flak
Kunstnik: Pille Kose
Laval: Julia Koneva, Siim Tõniste, Helena Pihel, Rauno Zubko, Üüve-Lydia Toompere

Kestus: 35'

 
Etendusõhtu kestus: 25'+15'+35' ja pilet: 5/8 EUR
 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman