Harri barrikaadidel

Teater: Cabaret Rhizome
Lavastaja: Johannes Veski
Esietendus 15. juunil 2011 Vabaduse väljakul

Kunstnik: Kristjan Suits
Osades: Anatoli Tafitšuk, Joonas Parve, Päär Pärenson, Ajjar Ausma

“Harri barrikaadidel” on järg Johannes Veski lavastustele “Harri magab” ja “Harri 2: ülestõus”
Lavastus viib Rhizome’i vaatajatele juba tuttavad tegelased – vaikse Harri, karismaatilise kambaliidri Henri ja nende seni nimetamata sõbra otse linna südamesse, Vabaduse väljakule. Henri ja tema ustavad kaaslased, kes veel hiljuti lapseliku absurdi-estraadiga kätt proovisid, on enda kanda võtnud ülesande aktiivselt ja loominguliselt sekkuda meie riigi ja ka kogu planeedi majanduslike, sotsiaalsete ja poliitiliste probleemide rägastikku – vahenditeks kõik, mis elavas esituses vaatamiseks kõlbab ja nimetamist kannatab: teater, kabaree, happening, performance ja muu taoline. Neljal juunikuu päeval liiguvad peakangelased suvisele Vabaduse väljakule, et endale vaatajaskonda koguda ja oma sõnatud seisukohad lapselikus aususes vaatajatele hindamiseks anda.

Lavastus “Harri barrikaadidel” proovib ka lahti mõtestada Cabaret Rhizome’i seni päevakajaliste probleemide suhtes niivõrd tagasihoidlikku nägu. Kunagi ei ole meie lavastused oma teemades rünnanud neid, kes hiljuti eksisid, kelle eksimused avalikustati ja kes arvati kunstilise karistuse väärilised olevat. Proovides ilmsiks tuua sotsiaalkriitiliste etenduskunstiliste tegevuste absurdsemaid tahkusid, tahame jõuda vaikiva vormini, mis annaks sisu ühele lihtsale mõttele: mitte kõik ei ole alati pädevad tähtsatel teemadel avalikult sõna võtma.

Etendused toimuvad Tallinnas VABADUSE VÄLJAKUL ja on TASUTA ning kõik on oodatud!
(Loomulikult kogume annetusi suviseks teatrisaali remondiks, et Cabaret Rhizome’i näitetrupp saaks sügisel LAVA-VAIBA asemel LAVALAUDADEL kõndida)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman