Dr. Acula

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: OMAtsirkus
Lavastaja: Alissa Šnaider
Esietendus 12. augustil 2011 Tsirkusepuu Festivalil Tallinnas

Idee, lavastus, koreograafia: Alissa Šnaider
Tsirkusetehnilised lahendused: Margus Terasmees
Muusika ja ansambli aranžeeringud: Renzo van Steenbergen
Akrobaatika: Heidi Kann 


"Dr. Acula" on Alissa Šnaideri esimene tsirkuselavastus. Üks huvitavamatest teemadest protsessi jooksul oli piiride otsimine, kust algab tsirkus ja kust tuleb mängu tants. Mõlemad on kehakeeled ja neis on palju sarnast ja samal ajal ka erinevat. Väga raske oli defineerida, kust algab tsirkus ja kust koreograafia. Samas, Alissa vaimustub, kui näeb midagi, mida ta ise teha ei suuda, isegi lihtsast kätepeal kõndimisest. Ta tahaks jätkata tsirkusega tegelemist, kuna see on ainuke ala, mis võlub ja on suuteline teda jälle lapseks muutma. Ta alustas tantsija teed Fine 5 koolis. On töötanud koos Sasha Pepelyaeviga, Krõõt Juurakuga, Marten Spangbergiga ja teistega. Koostöös Sandra Z-ga on nad lisaks lavastustele loonud ka ansambli QueeNNaive.

Alissa Šnaider: „Olen ammu mõelnud Draakula tegelase peale, kes käis mul unenägudes ning inspiratsiooni sain ühest laulust, millest sai lavastus alguse ja mille ümber terve lavastus käib. Mulle läheb korda teadmatu jõud, mis Draakulat käivitab, mis laseb tal võtta erinevaid vorme: kas looma või tuule või inimese, ja mis paneb teda objekte liigutama. Veri ja küüslauk ei huvita mind. Mulle meeldib ka see mõte, et vampiirid on olendid, kes küsitlevad inimkonna norme ja moraale, mis on hea ja halb. Mis mind hirmutab, ei ole tegelikult mitte imelik punaste silmade ja kihvadega olend, vaid see, et tema langetab otsuse minu üle: kas anda mulle igavene elu või mitte. Mis tunne on olla vaakumis, mis tunne on lõpmatus."

OMAtsirkus on tsirkusetrupp, kes tegeleb uue tsirkusega juba 13 aastat. Etendusi on mängitud lisaks Häädemeestes, Kihnus, Pärnus, Tartus, Varblas, Rakveres, Berliinis, Riias, Liepajas, Nordsköppingis, New Yorkis ja Washington DC-s.

Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2020
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman