DRAAMAMAA.WEEKEND

7.–9. novembrini 2019 toimub Tallinnas seitsmes Eesti etenduskunsti esitlusfestival draamamaa.weekend, mis on suunatud välismaistele teatriprofessionaalidele, festivalikuraatoritele ja teatrijuhtidele. Kolme päeva jooksul antakse külalistele ülevaade Eesti etenduskunsti uusimatest suundumustest.

draamamaa.weekend 2019 programm:

7. november 
17.00 Fine5 Tantsuteatri "Generatsioonid" 
19.00 Sõltumatu Tantsu Lava "Performance STL-is"
21.00 Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon "Enneminevik"

8. november
11.30 Kinoteatri dokumentaalfilm "Aasta täis draamat"
16.00 Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsiooni showing: "Things in My Mouth"
18.00 Sõltumatu Tantsu Lava "Fluids"
20.00 R.A.A.A.M.-i "Minu Eesti vanaema"

9. november 
15.00 Tutvumine EMTA CPPM (Contemporary Physical Performance Making) magistriprogrammiga
17.00 Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsiooni stuudiokülastus: "All the weird tales I have tried to write"
18.00 Tallinn Linnateatri "Väike prints"
20.30 Kanuti Gildi SAALi kaasproduktrioon "Kergem kui naine" 


Külaliste kutsumine toimus tihedas koostöös osalevate teatritega. Festivalil osalevad: Hispaaniast Cristina Medrano (FITLO - Festival Iberoamericano de Teatro de La Rioja), Poolast  Wlodzimiers Kaczkowski (Zawirowania International Dance Theatre Festival), Joanna Nuckowska (Nowy Teatr) ja Edyta Zielnik (Zbigniew Raszewski Theatre Institute), Suurbritanniast Kris Nelson (LIFT Festival), Saksamaalt Jens Neundorff von Enzberg (Theater Regensburg), Šveitsist Nicolette Kretz  (auawirleben), Sloveeniast Mojca Jug (Bunker), Prantsusmaalt Laurent Muhleisen (Maison Antoine Vitez), Soomes Varja Arola (tõlkija), Aleksis Meaney (Tampere Theatre Festival), Teemu Mäki (lavastaja), Antti Haikkala, Antti Mankonen, Maarja Kaasik, Lasse Poser (Teatteri Telakka/ ESTival), Mirkka Maikola (Teater Viirus), Venemaalt Irina Pobezhimova (Garage Museum of Contemporary Art), Ukrainast Oleksandra Teterina (PostPlayTeatr), Norrast Per Ananiassen (Rosendal Teater), Lätist Maija Pavlova (Ģertrūdes ielas teātris), Ilze Kļaviņa (teatrikriitk), Ditas Balčus (Ditas Balčus Teātris), Egija Silāre (Assitej Latvia), Leedust Nerijus Gedminas (Plartforma), Jurga Knyvienė (Kaunas City Chamber Theatre) ja Taiwanist Fu Kuen (Taipei Performing Arts Center). Lisaks osalevad festivalil Eesti kultuuriesindajad Merit Kopli (Berliin), Rea Rannu-Ideon (Pariis) ja Eike Eller (Brüssel). 

draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega. 

Festivali toetavad Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Kultuuriministeerium. 

Lisainfo:
Liisi Aibel 
Eesti Teatri Agentuur
liisi@teater.ee
+372 55 90 7002 

---

draamamaa.weekend on alates 2013. aastast igal aastal novembris toimuv Eesti kaasaegsete etenduskunstide esitlusfestival. 

Kolmepäevase festivali jooksul antakse kutsutud professionaalsetele väliskülalistele – kuraatoritele, produtsentidele, festivali- ja teatrijuhtidele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaksid. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega.

draamamaa.weekend on olemuselt kaasaegne alternatiivsete etenduskunstide festival. Festivaliprogramm ei esinda meie teatrikunsti peavoolu ning üldjuhul jäävad showcase´i-formaadist välja meie sõnateatri paremad näited. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi kontakte, koostööpartnereid, kunstnikke ja lavastusi, mida oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivaliprogrammi paneb teatritepoolsetele pakkumistele tuginedes kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond. Peamisteks kriteeriumiteks on: 1. lavastusteksti tõlgitavus, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus kontekst kaduma ei läheks; 2. paindlikkus etenduse toimumisaja suhtes (võimalikud päevased etendused festivali ajal) ja 3. ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse. Žanrilisi piiranguid lavastustele ei ole, kuid eelistatud on täiskasvanud vaatajatele suunatud lavastused. Festivalietenduste andmisega seotud kulud katavad osalevad etendusasutused.

Programmi koostamisel võetakse lisaks eeltoodud kriteeriumitele arvesse lavastuste kohta ilmunud kriitika või uue lavastuse puhul tagasisidet loojate varasematele töödele ning seda, et lavastused oleks uudsed ja elamuslikud ka neile festivalikülastajatele, kes on oma elus juba väga palju teatrit näinud. Eeldame, et enam ei tule väliskülalised Eestisse vaid Ida-Euroopa eksootikat otsima, sest kuulume täieõiguslikult Euroopa kaasaegsete etenduskunstide väljale ning meie etenduskunstnikud suudavad igati konkureerida oma kolleegidega Berliinis või Amsterdamis. 

Kontakt: Liisi Aibel, liisi@teater.ee.  

*** 

Täppisotsing
Detsember 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman